Rok 2017/2018

Wyróżnienia w międzyszkolnym konkursie „Polskie drogi do Niepodległości”

Uczniowie klas IV-V przystąpili do międzyszkolnego konkursu organizowanego przez organ prowadzący NSP w Nowym Kanigowie. Celem konkursu było upamiętnienie setnej rocznicy odzyskanie przez Polskę niepodległości. Konkurs został rozstrzygnięty w dniu 17 czerwca br. w Nowym Kanigowie, podczas Pikniku Rodzinnego 2018 „Moja mała Ojczyzna”. Nadesłano 34 prace uczniów z powiatu płockiego. Nasi uczniowie zdobyli trzy wyróżnienia:
Maja Cybulska, uczennica klasy V, która przygotowała pracę pod kierunkiem pani Izabeli Tomaszewskiej
Oliwa Pietrzak, uczennica klasy V
Wiktoria Siekierska, uczennica klasy IV
Uczniowie otrzymali dyplomy oraz nagrody: książki, Powe banki, okolicznościowe kubki.
Dyplomy, książki i pamiątkowe kubki otrzymali za udział w konkursie uczniowie:
Dominik Kruk, uczeń klasy IV
Amelia Drajkowska, uczennica klasy V.
Wszystkim uczniom bardzo serdecznie gratulujemy, a organizatorom dziękujemy za zaproszenie do konkursu.
Klasy I - III na wycieczce

19 czerwca odwiedziliśmy Centrum Ogrodnicze Rolmarket. Celem naszego spaceru było zapoznanie się z szerokim asortymentem roślin i  artykułów ogrodniczych . Uczniowie wzięli udział w  warsztatach ogrodniczych, podczas których  zagłębiali  tajniki  sadzenia i przesadzania roślin ogrodowych .Poza tym przygotowano dla dzieci wiele atrakcji : niespodzianki i konkursy. Takie kreatywne zajęcia były doskonałą okazją, aby w przyjazny sposób przekazać dzieciom wiedzę związaną z ogrodnictwem.
Kolejnym punktem naszego wyjazdu była wizyta w Schronisku dla zwierząt w Małej Wsi, której celem  było przekazanie karmy dla zwierząt, gromadzonej przez dzieci w ramach akcji I ty możesz pomóc zorganizowanej przez Szkolny Klub Wolontariatu. Głównym założeniem i celem akcji było uwrażliwienie uczniów na los bezdomnych zwierząt oraz chęć kształtowania u dzieci gotowości niesienia pomocy bezbronnym i skrzywdzonym zwierzętom, rozwijanie umiejętności pracy zespołowej jak również uwrażliwienie uczniów na sprawy społeczne oraz pokazanie w jaki sposób sami mogą pomóc i wpłynąć na poprawę sytuacji zwierząt. Uczniowie mieli również okazję zapoznać się z zasadami pracy w wolontariacie na rzecz schroniska.
Dzień Dziecka
 
30 maja Święcienieckie dzieci wzięły udział w Gminnym Dniu Dziecka w Słupnie. Na orliku przy szkole podstawowej były gry, zabawy i różnego rodzaju atrakcje dla najmłodszych. W skutek sportowej rywalizacji pierwsze miejsce wywalczyło Słupno, drugie – Święcieniec, a trzecie – Liszyno. Puchary wręczała zastępca wójta gminy Słupno Agnieszka Ruclak oraz Maciej Podgrudny z drugiej klasy oddziału gimnazjalnego w Słupnie, który w środę, z okazji Dnia Dziecka, zasiadał w fotelu wójta gminy Słupno.
Dziękujemy organizatorom za moc atrakcji i wspaniale przygotowaną imprezę .
Obcujemy z naturą 
 
Dnia 21.05.2018r. klasa III uczestniczyła w wycieczce do Łącka i Sendenia. Najpierw, dzieciaki spotkały się z lesnikiem w Nadleśnictwie Łąck, który ciekawie przeprowadził zajecia przyrodniczo-leśne. Następnie bardzo aktywnie uczestniczyły w zajęciach w Sendeniu w Centrum Ekoturystyki.
Poznały odnawialne źródła energii : energię wiatrową, ogniwa fotowoltaiczne, zabawki zasilane energią słoneczną, kolektory słoneczne. Wysłuchały też prelekcji na temat „Wiosna w przyrodzie” i założyły własny ogródek – wysiały w doniczkach zboże. Nie zabrakło czasu również na zabawę i pieczenie kiełbasek przy ognisku.
Konkurs Grafiki Komputerowej „ Pomocna dłoń”
 
W dniu 10 maja nastąpiło rozstrzygnięcie Konkursu Grafiki Komputerowej. Temat  tegorocznej edycji  to „ POMOCNA DŁOŃ” . Na konkurs wpłynęło 33 prac uczniów z klas I – III ze szkół w Rogozinie, Liszynie, Słupnie i Święcieńcu.  Oto wyniki :
Wśród klas pierwszych i drugich czołowe miejsca zdobyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Słupnie
Klasa I
I miejsce – Katarzyna Petera
II miejsce – Joanna Latosińska
III miejsce – Julia Czajkowska
Klasa II
I miejsce – Adam Pokorski
II miejsce – Zuzanna Ciarka
III miejsce – Sebastian Urbański
Natomiast wśród klas trzecich wiodące miejsca należą do dzieci ze szkoły w Liszynie
I miejsce – Amelia Stefańska
II miejsce – Mateusz Idźkowski
III miejsce – Aleksandra Damaziak
Wszystkim uczestnikom oraz nauczycielom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
 
Międzyszkolny Konkurs ortograficzny
„ MISTRZ ORTOGRAFII ”
 
         9 maja 2018r. o godzinie 9.00 do zmagań ortograficznych stanęli uczniowie klas trzecich z następujących szkół:
Szkoła Podstawowa w Bodzanowie,
Szkoła Podstawowa w Nowym Miszewie,
Szkoła Podstawowa w Liszynie,
Szkoła Podstawowa w Święcieńcu
Szkoła Podstawowa w Radzanowie

             O tytuł "MISTRZA ORTOGRAFII" walczyło 22 uczniów. Zadania konkursowe składały się z dwóch części. Pierwsza to pisanie ze słuchu ( dyktando), druga  pisanie testu.
 Nie było łatwo, ale wszyscy poradzili sobie znakomicie. Różnice były niewielkie.
A oto wyniki:
            I  miejsce – Natalia Stawicka – SP Radzanowo
            II  miejsce – Zofia Grabarczyk – SP Nowe Miszewo
            III  miejsce – Nikola Kraśniewska – SP Bodzanów

Zwycięzcom i ich nauczycielom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.   
Wycieczka do Warszawy
 
24 kwietnia uczniowie naszej szkoły, dzięki Fundacji Omnibus pojechali na wycieczkę do Warszawy.
 Zwiedzanie rozpoczęliśmy od wizyty na Starym Mieście,  gdzie pod kolumną   Zygmunta III Wazy  spotkaliśmy się z przewodnikiem. Od razu pomaszerowaliśmy pod Zamek Królewski i podziwialiśmy piękno budynku.    Następnie pośpieszyliśmy na Rynek Starego Miasta. Po środku placu stoi pomnik Warszawskiej Syrenki.  Tu  wysłuchaliśmy starych anegdot na temat życia w dawnej Warszawie .  Niebawem znaleźliśmy się przy Barbakanie  i tak doszliśmy do pomnika Małego Powstańca . Spacerując Krakowskim Przedmieściem mijaliśmy pomnik Adama Mickiewicza, Pałac  Prezydencki Uniwersytet Warszawski. Na dłuższą chwilę zatrzymaliśmy się na placu Piłsudskiego przed  Grobem Nieznanego Żołnierza.  Nasz spacer zakończył się pod  Centrum Nauki Kopernik, niewątpliwie jednego z najważniejszych punktów naszej wycieczki. Jest to wspaniały ośrodek nauki, którego misją jest rozbudzanie ciekawości, wspomaganie samodzielnego poznawania świata i uczenia się. Wszyscy mogliśmy poznawać prawa nauki poprzez samodzielne przeprowadzanie doświadczeń na interaktywnych wystawach. Mieliśmy okazję własnoręcznie dokonywać wielu doświadczeń naukowych, zobaczyć na własne oczy mechanizmy funkcjonowania ludzkiego organizmu, wszechświata i wielu innych aspektów otaczającego nas świata. To był ostatni punkt programu naszej wycieczki. Wróciliśmy do autokaru i wyruszyliśmy w drogę powrotną do domu.
 
„Witaj Majowa Jutrzenko”.
 
25 kwietnia 2018 roku społeczność Szkoły Podstawowej im. Małego Powstańca w Święcieńcu świętowała dzień, w którym naszemu państwu nadano pierwszą w Europie, a drugą na świecie KONSTYTUCJĘ. Występujący uczniowie w nietuzinkowy sposób, wykorzystując przepisy gier zespołowych, opowiedzieli, dlaczego Konstytucja jest tak ważna dla wszystkich obywateli. Tradycyjnie zaśpiewaliśmy „ Majową Jutrzenkę” . 
W tym słonecznym i radosnym dniu odbył się również konkurs recytatorski, w którym wystąpili fantastycznie przygotowani przedstawiciele wszystkich klas. Byli to:
Nagrodę publiczności zdobyła uczennica klasy III – Iga Cybulska, która recytowała „Inwokację” Adama Mickiewicza. W tle dekoracji pojawiły się również plakaty upamiętniające 100 – lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości. Konkurs recytatorki oraz prezentacja plakatów wpisała się w ogólnopolski projekt pod hasłem; „Mały Patriota”, w którym nasza szkoła bierze udział.
Wyjątkowa lekcja
 
Wczoraj, tj. 19 kwietnia 2018 roku w naszej szkole odbyła się „żywa lekcja historii”. Grupa Rekonstrukto z Lublina zaprezentowała uczniom i pozostałym członkom naszej społeczności lekcję o polskiej drodze do wolności. Dzieci miały okazję nie tylko wysłuchać wykładu o tym jak nasi przodkowie walczyli o wolność, ale także obejrzeć umundurowanie z epoki oraz broń. Niektórzy mogli nawet spróbować swoich sił w walce. To była doskonała okazja żeby nie tylko słuchać, ale także uczestniczyć. Dzięki temu historia stała się bliższa i łatwiejsza.
Konkurs profilaktyczny
 
Jestem OK, nie piję – to tytuł konkursu profilaktycznego dla uczniów szkół podstawowych, który zorganizowano w Szkole Podstawowej im. Małego Powstańca w Święcieńcu. W drugiej edycji tej imprezy wzięło udział pięć drużyn ze szkół podstawowych z gmin: Bodzanów, Radzanowo i Słupno. Zmagania składały się z kilku etapów, były to quiz tematyczny, plakat i scenka związana z szeroko pojętą profilaktyką alkoholową. Prace oceniała komisja, w skład której wchodzili policjanci oraz Sylwia Kwiatkowska, przewodnicząca Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Wszyscy uczniowie zaprezentowali bardzo ciekawe scenki, ostatecznie nagrodę za pierwsze miejsce wójt gminy Słupno Marcin Zawadka wręczył gospodarzom z SP Święcieniec, drugie miejsce przypadło drużynie z Liszyna, a trzecie - Rogozina. Była też tematyczna prezentacja, a spotkanie miało na celu kształtowanie u dzieci i młodzieży postaw zmierzających do eliminacji czynników powodujących uzależnienia.
 
Tekst: UG Słupno
 
Zapraszamy do fotorelacji z konkursu profilaktycznego "Jestem OK.,nie piję!"
Zajęcia na  PODOLANCE

W naszej szkole od wielu już lat dajemy dzieciom możliwość uczestniczenia w zajęciach nauki pływania. W tym roku szkolnym, w każdą środę,  wszystkie chętne dzieci  korzystają z zajęć prowadzonych  na basenie pod kierunkiem wykwalifikowanych instruktorów. Pływanie to najlepsza forma aktywności. Zapewnia wszechstronny rozwój nie tylko fizyczny, ale także intelektualny. Daje możliwość ruchu odciążającego pracę mięśni, kości i stawów, rozwija myślenie i koordynację ruchową. Zapobiega także powstawaniu wad postawy a ciekawa forma ćwiczeń zachęca dzieci do pływania i dostarcza wiele radości. Czas spędzony w wodzie to również doskonała zabawa.
Wycieczka do Warszawy
 
Pierwszego Dnia Wiosny (21.03.2018r.) uczniowie naszej szkoły pojechali na wycieczkę do Warszawy. Dzieci bawiły się w parku trampolin Hangar 646 pod czujnym okiem instruktorów.
Następnie uczniowie wraz z opiekunami zwiedzili największą w Polsce wystawę edukacyjną klocków LEGO na Stadionie Narodowym. Wszyscy świetnie się bawili, emocjom nie było końca.
Dzień otwarty
 
To było ciekawe sobotnie przedpołudnie! Gościliśmy w naszej szkole sześciolatków i ich rodziców. Spotkanie rozpoczęła pani Kasia i pani Ela zabawą powitalną. Następnie zaprosiliśmy gości do zwiedzania naszej szkoły. Z ogromnym zainteresowaniem oglądaliśmy pracę drukarki 3D w pracowni komputerowej, o której profesjonalnie opowiedział Kuba z klasy VII. Dużo emocji wywołał kontrolowany wybuch kolorowego wulkanu. Nie obyło się bez śpiewu i tańca. Następnie zabraliśmy się do tworzenia zajączków wielkanocnych. Dobrze, że pani Ela zakupiła dużo ryżu bo był potrzebny do napełnienia skarpet. Odpoczęliśmy słuchając bajki czytanej przez panią bibliotekarkę Anię. Około południa poczuliśmy lekki głód. Na szczęście pani Anetka i pani Milenka, promotorki zdrowego odżywiania, przygotowały produkty i pokazały nam jak jeść zdrowo i kolorowo. Ale to nie koniec atrakcji! Przez cały czas towarzyszyły nam koleżanki z klasy V i VII oraz pani Iwonka, które tańczyły, robiły zdjęcia w foto budce oraz malowały buźki. 

Do zobaczenia 3 września!

Agnieszka Domińska
II Międzyszkolny Konkursu Czytelniczy z Języka Angielskiego pt. " Let's read" .
 
15 marca, po raz kolejny, odbył się w II Międzyszkolny Konkursu Czytelniczy z Języka Angielskiego pt. "Let's read" . Celem konkursu było zapoznanie uczniów z literaturą anglojęzyczną, rozbudzanie wśród nich pasji czytelniczych, kształtowanie umiejętności czytania i zamiłowania do nauki języka obcego oraz integracja uczniów z różnych placówek szkolnych. W konkursie wzieło udział pięć szkół : Słupno, Miszewo , Święcieniec ,Liszyno i Kanigowo. Tym razem, trzy osobowe drużyny skłdające się z uczniów klas IV miały możliwość sprawdzenia swoich umiejętności językowych pracując po raz pierwszy z książką z serii Penguin Readers pt. " Marcel and the white star" . Uczniowie na początku szczegółowo zapoznali się z jej treścią , nastepnie rozwiązywali zadania dotyczące lektury, a na końcu prezentowali swoje umiejętności czytając wybrany fragment tekstu z książki. Oceniana była wymowa, intonacja, płynność oraz interpretacja. Dodatkowo każdy uczestnik miał za zadanie powiedziec kilka słów o sobie w języku angielskim. I choć konkurs naprawdę nie należał do najłatwiejszych to nasi uczniowie wykazali się znakomitą umiejętnością posługiwania się językiem angielskim. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwało jury w składzie nauczycielek języka angielskiego : pani Katarzyna Niewinowska oraz pani Joanna Chrobot. Oto wyniki konkursu: I miejsce Szkoła Podstawowa im abp. Antoniego Juliana Nowowiejskiego w Słupnie II miejsce Szkoła Podstawowa Zespół Placówek Oświatowych w Nowym Miszewie III miejsce Szkoła Podstawowa im Ziemi Mazowieckiej w Liszynie Konkurs został przygotowany i przeprowadzony przez panią Elizę Golatowską, nauczycielkę języka angielskiego ze Szkoły Podstawowej im. Ziemi Mazowieckiej w Liszynie i panią Ilonę Konefał-Elgebaly, nauczycielkę języka angielskiego ze Szkoły Podstawowej im. Małego Powstańca w Święcieńcu.
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i już teraz zapraszamy Was do udziału w kolejnym konkursie w przyszłym roku.
Wielki sukces 

naszych uczniów w Gminnych eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pt. "Młodzież zapobiega pożarom" . 
Z naszej szkoły udział wzięli Natalia Dymek i Maciej Grabowicz, który zdobywając 30 punktów na 30 możliwych zajął I miejsce. Teraz Maciej może przygotowywać się już na eliminacje powiatowe, które odbędą się 14 marca w Płocku. 

Gratulujemy
Z wizytą w "Chotomku"
 
W dniu wczorajszym uczniowie klas IV - VII naszej szkoły uczestniczyli w ciekawych zajęciach w Bibliotece im. Wandy Chotomskiej ("Chotomku") w Płocku. Tematem była szeroko rozumiana "Cyberprzemoc" . Ciekawie przeprowadzone zajęcia pozwoliły na poszerzenie wiedzy dotyczącej tego zjawiska. Wszyscy aktywnie uczestniczyli w pogadance rozumiejąc powagę omawianych zagadnień.
Walentynki 2018
"Naukowa epidemia, czary mary i alchemia"

Uczniowie naszej szkoły wzięli w niecodziennej lekcji. Poprzez czynny udział w eksperymentach poznali znaczenie równania Bernoullego, właściwości tunelu aerodynamicznego, wpływ działania siły odśrodkowej i wiele innych "ciekawostek naukowych" . Największe zainteresowanie wzbudziła jednak płonąca dłoń i zabawy z helem. Zapraszamy do fotorelacji.
 
W dniu dzisiejszym uczniowie naszej szkoły, już po raz kolejny, gościli w  Zakątku Odkrywców  w Stróżewku.Tematem  zajęć były kredki. Młodzi Odkrywcy własnoręcznie wykonali kredki, które zaskakują nie tylko żywymi kolorami, ale także pięknymi zapachami! Spotkanie urozmaicił pokaz Zaczarowanego Ołówka, który przeniósł wszystkich w zadziwiający świat magii.
Bezpieczeństwo mnie kręci...przez cały rok

10 stycznia nasi uczniowie wzięli udział w zajęciach profilaktycznych zorganizowanych w ramach kampanii MSWiA "Bezpieczeństwo mnie kręci". Przedstawiciele Policji zapoznali uczestników z prezentacją multimedialną pt. "Bezpieczne ferie", w której zachęcali do mądrego i rozważnego korzystania z uroków zimy. 
 Po tym spotkaniu wszyscy wiemy jak bezpiecznie spędzić ferie zimowe!
Spotkanie wigilijne
 
W świątecznej atmosferze 22 grudnia 2017 roku w Naszej szkole odbyło się tradycyjne spotkanie wigilijne całej społeczności szkolnej. Na uroczystość przybyli rodzice oraz zaproszeni goście wśród których znaleźli się wójt gminy Słupno Marcin Zawadka, proboszcz tutejszej parafii ks. Waldemar Obrębski, radni i sołtysi gminy Słupno, dyrektorzy jednostek organizacyjnych gminy Słupno oraz przyjaciele szkoły.
Spotkanie to było okazją do wspólnego przeżycia Świąt Bożego Narodzenia.
Dyrektor szkoły Agnieszka Domińska powitała wszystkich obecnych, a uczniowie przedstawieniem pt. „Opowieść wigilijna” wprowadzili zgromadzonych w świąteczny nastrój.
Młodzi artyści zachwycili swoimi umiejętnościami aktorskimi, pięknymi strojami i świąteczną scenografią. 
Po części artystycznej rozpoczęły się życzenia, które zapoczątkowała dyrektor szkoły, życząc wszystkim zebranym zdrowych, spokojnych świąt, pomyślności i spełnienia marzeń, uczniom zaś bardzo dobrych wyników w nauce, zdrowia oraz bogatych prezentów od Świętego Mikołaja. 
Ciepłe słowa skierowali także do zebranych wójt Gminy Słupno oraz ksiądz proboszcz. 
W atmosferze pełnej życzliwej radości nastąpił punkt kulminacyjny uroczystości - łamanie się opłatkiem i składanie życzeń, po którym zgromadzone dzieci odwiedził Święty Mikołaj i wręczył paczuszki słodkości.
Pragniemy skierować gorące podziękowania członkom Rady Rodziców, nauczycielom, uczniom, pracownikom administracji i obsługi, rodzicom oraz wszystkim pozostałych osobom za trud pracy i zaangażowanie włożone w organizację tej wspaniałej uroczystości jednakże przede wszystkim dziękujemy uczniom Naszej szkoły.
Z okazji świąt Bożego Narodzenia życzymy, aby wszystkie chwile spędzone w rodzinnym gronie były pogodne, a każdy dzień Nowego Roku pełen szczęścia i nadziei. Błogosławionych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia!
Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia.
 
To bardzo radosny dla wszystkich czas oczekiwania  na narodziny Jezusa, wspólne świętowanie i prezenty. Jednak warto także w tym okresie pomyśleć o bezpieczeństwie. Właśnie dlatego 21 grudnia uczniowie naszej szkoły spotkali się z przedstawicielami Policji i Straży Leśnej. Asp. stab. Jacek Nowak,  asp. stab. Krzysztof Moczybroda oraz komendant Straży Leśnej Nadleśnictwa Płock Andrzej Jankiewicz przypomnieli dzieciom o zasadach bezpieczeństwa podczas zimowej przerwy świątecznej. Przede wszystkim uczniowie dowiedzieli się, że Święta to także czas, w którym są narażeni na różnego rodzaju niebezpieczeństwa jak: petardy, możliwość wzniecenia ognia i wiele innych. Dzieci z uwagą wysłuchały tego, co przedstawiciele Policji i Straży Leśnej mieli im do powiedzenia. Jesteśmy przekonani, że teraz Święta będą nie tylko radosne, ale i bezpieczne.
Wigilia gminna
Mikołajki gminne
Piłkarze w naszej szkole
Uwaga, uwaga! 

Mamy super wiadomość. Maja i Iga Cybulskie zajęły II miejsca w Powiatowym Konkursie Słowa Pięknie Zapisane organizowanym przez Szkołę Podstawową w Słupnie.
Gratulujemy siostrzyczkom!!!
Akcja zbiórki makulatury ruszyła. Odjechał pierwszy transport.
Konkurs plastyczny "Co żyje w Wiśle?" rozstrzygnięty

15 listopada uczennica naszej szkoły Kinga Kopyrska odebrała dyplom za zajęcie III miejsca w konkursie plastycznym organizowanym przez Ogród Zoologiczny w Płocku.
Gratuluję!

Milena Lewandowska
 
„Akademia Młodego Pasażera”
 
W dniu 27 października uczniowie naszej szkoły odwiedzili zajezdnię Komunikacji Miejskiej  Płocku Sp. z o. o. Już o 9.30 młodzi pasażerowie autobusem miejskim wyruszyli do Płocka. Przed rozpoczęciem podróży rzecznik KM-Płock Sp. z o. o. Pani Kinga Wochowska przekazała uczniom bilety uprawniające do podróży i poinformowała o konieczności posiadania ważnej legitymacji uczniowskiej.
Na miejscu uczniowie spotkali się z lwem Honorkiem i przedstawicielką Straży Miejskiej. Uczestnicy wycieczki podzieleni na dwie grupy zwiedzali halę naprawczą i rozmawiali z przedstawicielami Straży Miejskiej na temat bezpiecznego korzystania ze środków transportu publicznego i bezpiecznego poruszania się po drodze, również w terenie niezabudowanym.
Na koniec uczniowie otrzymali odblaski z logo „Akademii Młodego Pasażera” oraz słodki poczęstunek.
Realizacja zadań z zakresu wychowania komunikacyjnego jest niezwykle ważnym działaniem profilaktycznym mającym przygotować naszego ucznia do świadomego i bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym.
 
Milena Lewandowska
"Cyberprzemoc"
 
W  dniu 18 października funkcjonariusz policji  spotkał się z uczniami klas IV-VII naszej szkoły, aby przeprowadzić pogadankę na temat zagrożeń wynikających z korzystania z Internetu.
Przedstawiciel policji uświadomili uczniom, jak korzystać bezpiecznie z plików dostępnych w sieci oraz jakie zagrożenia związane są z „cyberprzemocą”, która polega na prześladowaniu, zastraszaniu, nękaniu, wyśmiewaniu innych osób z wykorzystaniem technik informacyjnych i komunikacyjnych, takich jak: e-mail, fora dyskusyjne, blogi, sms-y, telefony komórkowe, strony internetowe.
Podczas prezentacji multimedialnej na temat omawianego zagadnienia młodzi ludzie dowiedzieli się, jakie niebezpieczeństwa i zagrożenia niesie ze sobą korzystanie z portali społecznościowych oraz kontaktowanie się w sieci z osobami nieznajomymi.
Poruszono także problemy związane z odpowiedzialnością karną nieletnich, dopalaczami i zażywaniem narkotyków przez młodych ludzi.
Pogadanka cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród uczniów. Młodzi słuchacze chętnie uczestniczyli w dyskusji, zadawali pytania oraz z uwagą wysłuchali prawnych aspektów w zakresie przestępstw internetowych.
 Bardzo dziękujemy panu Krzysztofowi za ciekawą lekcję.
Anna Kaźmierczak
Biegi przełajowe
 
17 października 2017r. na stadionie Osiedla Niepodległości w Sierpcu odbyły się Międzypowiatowe Indywidualne Biegi Przełajowe w ramach Międzypowiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej.
Naszą szkołę reprezentowała mała, ale jakże waleczna grupa 13 biegaczy. Byli to: Agnieszka Podwiązka, Julia Świątek, Kinga Wolińska, Kinga Pietrzak, Szymon Turkowski, Kacper Woroniecki, Julia Woroniecka, Kinga Kopyrska, Milena Urbańska, Maja Cybulska, Katarzyna Zwierzchowska, Michał Pietrzak, Oliwia Pietrzak.
Najlepsze miejsca i awans do finału wojewódzkiego wywalczyli: Julia Woroniecka, Kacper Woroniecki, Maja Cybulska.
Wielkie gratulacje dla całej drużyny, która wykazała się sportowym charakterem.  
Nauczyciel wych – fiz.: Izabela Tomaszewska
PIKNIK JESIENNY
 
W tradycji naszej szkoły zapisały się jesienne spotkania. W dniu 15 października odbył się piknik jesienny pod hasłem „ Z jesienią za pan brat”.  Na boisku szkolnym zebrały się dzieci ze swoimi rodzicami, babciami i dziadkami.
Jak zwykle u nas, atrakcji nie brakowało! Dzieciaki z radością odwiedzały dmuchaną zjeżdżalnię , wykonywały balonowe zwierzaki, ustawiały się w kolejce po watę cukrową i popcorn.  Odwiedzały warsztaty kreatywne, ceramiczne, mydlarsko- rzeźbiarskie, na których wytwarzały ciekawe, jesienne przedmioty. Dużym zainteresowaniem cieszyła się, jak zawsze, loteria fantowa. A wyobraźnia plastyczna i zdolności kulinarne naszych Mam nie miały sobie równych. Prezentacja jesiennych stoisk wypadła imponująco! 
Jednak prawdziwym hitem tego spotkania okazała się inscenizacja wiersza Juliana Tuwima pt. „Rzepka” w wykonaniu nauczycieli i pracowników szkoły. Okazało się, że wszyscy „aktorzy” są utalentowani wokalnie i tanecznie.
Nie obyło się bez jesiennej potańcówki. Młodsi i starsi razem bawili się przy wesołej muzyce.
Piknik był okazją do zintegrowania całej społeczności szkolnej i lokalnej. Był to wspaniały dzień , pełen słońca, radości i wspólnej zabawy.
"Jak widzisz swojego nauczyciela ?"

11 października 2017 roku w siedzibie Urzędu Gminy w Słupnie odbyło się wręczenie dyplomów, nagród oraz podziękowań za udział w konkursie plastycznym pt. „Jak widzisz swojego nauczyciela?”.
Laureatom konkursu nagrody i dyplomy wręczył Wójt Gminy Słupno – Marcin Zawadka.
Uczestnicy mieli za zadanie przygotować pracę plastyczną przedstawiającą wizerunek nauczyciela widziany ich oczami.
Wyrazy podziękowania dla wszystkich uczestników konkursu pt. „Jak widzisz swojego nauczyciela?”, a w szczególności gratulujemy – Oliwii Pietrzak, uczennicy klasy V Naszej Szkoły za zajęcie I miejsca w kategorii klas IV-VIII.
Jeszcze raz serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!
Wśród zwierząt
 
Dnia 04.10.2017 roku uczniowie klas I-III wybrali się na wycieczkę do Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt Leśnych w Miszewie Murowanym.

Dzień Patrona – 3.10.2017

 

Rok szkolny 2017/2018 jest w naszej szkole pierwszym, w którym w dniu 3 października, w dniu upadku Powstania Warszawskiego, obchodzimy Dzień Patrona. W tym roku uroczystości z tej okazji miały sromny charakter, ale cała nasza społeczność wzięła w nich udział. Wszyscy uczniowie i pracownicy przyszli tego dnia do szkoły w stroju „galowym”, aby podkreślić wagę uroczystości.

O godzinie 1200 na sali gimnastycznej odbył się uroczysty apel poświęcony pamięci Małych Powstańców. Dzieci uczące się w klasach IV-VII zaprezentowały wiersze oraz piosenki mające związek z wydarzeniami sprzed kilkudziesięciu lat. Najmłodsi mieli okazję poznać sylwetki niektórych małych powstańców, dowiedzieli się także jakie wartości kryją się w symboli Małego Powstańca. Uroczystość zakończyła się wystąpieniem pani dyrektor Agnieszki Domińskiej.

29 września 2017

VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia 


Bezpłatna akcja edukacyjna prowadzona w szkołach na całym świecie ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Patrole (mobilne patrole przepytujące napotkane osoby) przeprowadziły egzamin na terenie szkoły i w najbliższej okolicy. Osoby, które poprawnie odpowiedziały na wszystkie wylosowane zadania otrzymały odznakę eksperta tabliczki mnożenia. Rodzice mogli popisać się przed dziećmi doskonałą znajomością trudnych przypadków mnożenia. Klasa VII spisała się na medal!

 

Życzę miłej  i pożytecznej zabawy z tabliczką mnożenia!

                                                                                                   Koordynator

Aneta Antoszek

ZAKĄTEK ODKRYWCÓW

 

W dniu 26 września uczniowie klas I – III wzięli udział w warsztatach naukowych z biologii. Warsztaty te to wyjątkowy czas na poznanie świata w mikroskali. Dzieci odbyły fascynującą wyprawę do świata nauki, zamkniętego w komórkach roślinnych. Podróż do wnętrza rośliny odbyła dzięki wykładowi i eksperymentom Profesora oraz jego pomocników. Dzieci poznały mikroskop, samodzielnie przygotowały próbki do obserwacji oraz poznały różnicę między komórką roślinną i zwierzęcą. Na koniec, w nagrodę za pilną naukę, wszyscy adepci nauk biologicznych otrzymali nasionka do samodzielnej hodowli roślinnej.

Świętujemy DZIEŃ CHŁOPAKA

W słoneczny poranek 26 września uczniowie klas VI i VII wyjechali do Płocka. Dziewczęta zaplanowały atrakcje dla swoich kolegów w ADRENALINA PARK TRAMPOLIN.  Zabawa była SUUUPER! Po wysiłku fizycznym przeszliśmy do konsumpcji wyczekiwanej pizzy prosto z „WŁOSKIEGO ZAKĄTKA”. W rewanżu chłopcy zaprosili drogie koleżanki do kina na polski film przygodowy „TARAPATY”. Z pewnością był to dzień pełen wrażeń.

PANOWIE! WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO!

Koleżanki z klasy

Miejsce Pamięci Narodowej

W dniu 26 października uczniowie klas I - III naszej szkoły  wraz z nauczycielami odwiedzili Pomnik Dwudziestu Straconych w Słupnie. Dzieci  zapaliły znicze i minutą ciszy uczciły pamięć ofiar, którzy polegli za naszą ojczyznę. Była to bardzo ważna lekcja historii i patriotyzmu.

Wycieczka do Warszawy 21.09.2017

 

21 września 2017 roku klasa VII wzięła udział w wycieczce do powstającego w Warszawie przy ulicy Rakowieckiej 37 Muzeum Żołnierzy Wyklętych. Uczniowie zostali zaproszeni do udziału w tym wydarzeniu przez UG w Słupnie. Było to bardzo ważne doświadczenie w ich życiu. Młodzież miała okazję poznać jedną z najtrudniejszych kart naszej historii, jaką były losy żołnierzy AK, którzy po zakończeniu II wojny światowej nie złożyli broni, a za swoją działalność w byli prześladowani i mordowani przez władze PRL-u. Na własne oczy mieli okazję zobaczyć cele więzienne, w których przetrzymywani byli min. Rotmistrz Pilecki czy gen. August Fieldorf, PS. NIL.

Bez wątpienia wyjazd ten był nie tylko bardzo pouczający, ale także wyzwolił w nas wielkie emocje. Poznaliśmy bowiem ogrom tragedii Żołnierzy Wyklętych i ich heroizm.

 

 

Zamiast Kwiatka Niosę Pomoc

 
Pomagamy zwierzętom 
 
Przyłącz się do jesiennej zbiórki kasztanów i żołędzi. Zebrane przez nas dary lasu pomogą przetrwać  zimę dzikim zwierzętom.
Milena Lewandowska
Wycieczka do Przedsiębiorstwa Gospodarowania Odpadami w Kobiernikach
 
 
Zbiórka elektroodpadów to jedno z działań jakie podjęła nasza szkoła w ramach obchodów akcji ,,Sprzątanie świata 2017” . Serdecznie zapraszamy  dużych i małych EKOprzyjaciół do udziału w zbiórce.
Milena Lewandowska

Sprzątanie Świata

 
Jak co roku społeczność naszej szkoły wzięła udział w akcji ,,Sprzątanie świata-Polska 2017” organizowanej przez Fundację Nasza Ziemia.
 Zgodnie z zaleceniami organizatora akcji wybraliśmy kilka z pośród proponowanych działań i przystąpiliśmy do ich realizacji.
Wspólnie obejrzeliśmy filmy propagujące temat akcji: ,,Drugie życie butelki PETulki” i ,,Porządkowo”, później przygotowaliśmy plakaty związane z tegorocznym hasłem ,,Nie ma śmieci – są surowce” . Kolejnym punktem dnia była wycieczka do Zakładu Utylizacji Odpadów Komunalnych w Kobiernikach należącego do Przedsiębiorstwa Gospodarowania Odpadami  w Płocku. Dzięki życzliwości pracowników zakładu  uzyskaliśmy informacje o sposobach segregacji odpadów dostarczanych do instalacji oraz przeznaczeniu wysortowanych surowców. Miłą niespodzianką było spotkanie z sokolnikiem patrolującym teren zakładu wraz ze swoimi podopiecznymi.
Mam nadzieję, że ta wycieczka podniosła świadomość ekologiczna naszych uczniów i przyczyniła się do wzrostu zachowań proekologicznych w myśl hasła ,,Nie ma śmieci - są surowce”!
Milena Lewandowska
Nowy rok szkolny
 
W nowym roku szkolnym 2017/2018 uczniom, rodzicom, nauczycielom, pracownikom i przyjaciołom szkoły, życzę samych dobrych dni, sukcesów, wiele wytrwałości oraz spełnienia wszystkich zamierzeń i planów.

Agnieszka Domińska

Dyrektor szkoły:

mgr Agnieszka Domińska

Sekretarz szkoły:

Marta Rogoza
tel/fax: (024) 260 65 18
kom. 500610274
e-mail: spswiecieniec@op.pl

GODZINY PRZYJMOWANIA INTERESANTÓW:


Pon-Pt. : 7.00 – 15.00
* w ostatnim roboczym dniu miesiąca:
     7.00 – 13.00

 

Dane adresowe:

Szkoła Podstawowa im.Małego Powstańca w Święcieńcu

09-472 Słupno

Organ prowadzący:

Gmina Słupno ul. Miszewska 8a

09-472 Słupno

Organ sprawujący nadzór pedagogiczny:

Kuratorium Oświaty w Warszawie

z delegaturą w Płocku

 
 
 
Copyright ©2016 Szkoła Podstawowa im. Małego Powstańca w Święcieńcu, All Rights Reserved.
 
Liczba odwiedzin: 11235