Rok 2017/2018

 
Bezpieczeństwo mnie kręci...przez cały rok

10 stycznia nasi uczniowie wzięli udział w zajęciach profilaktycznych zorganizowanych w ramach kampanii MSWiA "Bezpieczeństwo mnie kręci". Przedstawiciele Policji zapoznali uczestników z prezentacją multimedialną pt. "Bezpieczne ferie", w której zachęcali do mądrego i rozważnego korzystania z uroków zimy. 
 Po tym spotkaniu wszyscy wiemy jak bezpiecznie spędzić ferie zimowe!
Spotkanie wigilijne
 
W świątecznej atmosferze 22 grudnia 2017 roku w Naszej szkole odbyło się tradycyjne spotkanie wigilijne całej społeczności szkolnej. Na uroczystość przybyli rodzice oraz zaproszeni goście wśród których znaleźli się wójt gminy Słupno Marcin Zawadka, proboszcz tutejszej parafii ks. Waldemar Obrębski, radni i sołtysi gminy Słupno, dyrektorzy jednostek organizacyjnych gminy Słupno oraz przyjaciele szkoły.
Spotkanie to było okazją do wspólnego przeżycia Świąt Bożego Narodzenia.
Dyrektor szkoły Agnieszka Domińska powitała wszystkich obecnych, a uczniowie przedstawieniem pt. „Opowieść wigilijna” wprowadzili zgromadzonych w świąteczny nastrój.
Młodzi artyści zachwycili swoimi umiejętnościami aktorskimi, pięknymi strojami i świąteczną scenografią. 
Po części artystycznej rozpoczęły się życzenia, które zapoczątkowała dyrektor szkoły, życząc wszystkim zebranym zdrowych, spokojnych świąt, pomyślności i spełnienia marzeń, uczniom zaś bardzo dobrych wyników w nauce, zdrowia oraz bogatych prezentów od Świętego Mikołaja. 
Ciepłe słowa skierowali także do zebranych wójt Gminy Słupno oraz ksiądz proboszcz. 
W atmosferze pełnej życzliwej radości nastąpił punkt kulminacyjny uroczystości - łamanie się opłatkiem i składanie życzeń, po którym zgromadzone dzieci odwiedził Święty Mikołaj i wręczył paczuszki słodkości.
Pragniemy skierować gorące podziękowania członkom Rady Rodziców, nauczycielom, uczniom, pracownikom administracji i obsługi, rodzicom oraz wszystkim pozostałych osobom za trud pracy i zaangażowanie włożone w organizację tej wspaniałej uroczystości jednakże przede wszystkim dziękujemy uczniom Naszej szkoły.
Z okazji świąt Bożego Narodzenia życzymy, aby wszystkie chwile spędzone w rodzinnym gronie były pogodne, a każdy dzień Nowego Roku pełen szczęścia i nadziei. Błogosławionych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia!
Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia.
 
To bardzo radosny dla wszystkich czas oczekiwania  na narodziny Jezusa, wspólne świętowanie i prezenty. Jednak warto także w tym okresie pomyśleć o bezpieczeństwie. Właśnie dlatego 21 grudnia uczniowie naszej szkoły spotkali się z przedstawicielami Policji i Straży Leśnej. Asp. stab. Jacek Nowak,  asp. stab. Krzysztof Moczybroda oraz komendant Straży Leśnej Nadleśnictwa Płock Andrzej Jankiewicz przypomnieli dzieciom o zasadach bezpieczeństwa podczas zimowej przerwy świątecznej. Przede wszystkim uczniowie dowiedzieli się, że Święta to także czas, w którym są narażeni na różnego rodzaju niebezpieczeństwa jak: petardy, możliwość wzniecenia ognia i wiele innych. Dzieci z uwagą wysłuchały tego, co przedstawiciele Policji i Straży Leśnej mieli im do powiedzenia. Jesteśmy przekonani, że teraz Święta będą nie tylko radosne, ale i bezpieczne.
Wigilia gminna
Mikołajki gminne
Piłkarze w naszej szkole
Uwaga, uwaga! 

Mamy super wiadomość. Maja i Iga Cybulskie zajęły II miejsca w Powiatowym Konkursie Słowa Pięknie Zapisane organizowanym przez Szkołę Podstawową w Słupnie.
Gratulujemy siostrzyczkom!!!
Akcja zbiórki makulatury ruszyła. Odjechał pierwszy transport.
Konkurs plastyczny "Co żyje w Wiśle?" rozstrzygnięty

15 listopada uczennica naszej szkoły Kinga Kopyrska odebrała dyplom za zajęcie III miejsca w konkursie plastycznym organizowanym przez Ogród Zoologiczny w Płocku.
Gratuluję!

Milena Lewandowska
 
„Akademia Młodego Pasażera”
 
W dniu 27 października uczniowie naszej szkoły odwiedzili zajezdnię Komunikacji Miejskiej  Płocku Sp. z o. o. Już o 9.30 młodzi pasażerowie autobusem miejskim wyruszyli do Płocka. Przed rozpoczęciem podróży rzecznik KM-Płock Sp. z o. o. Pani Kinga Wochowska przekazała uczniom bilety uprawniające do podróży i poinformowała o konieczności posiadania ważnej legitymacji uczniowskiej.
Na miejscu uczniowie spotkali się z lwem Honorkiem i przedstawicielką Straży Miejskiej. Uczestnicy wycieczki podzieleni na dwie grupy zwiedzali halę naprawczą i rozmawiali z przedstawicielami Straży Miejskiej na temat bezpiecznego korzystania ze środków transportu publicznego i bezpiecznego poruszania się po drodze, również w terenie niezabudowanym.
Na koniec uczniowie otrzymali odblaski z logo „Akademii Młodego Pasażera” oraz słodki poczęstunek.
Realizacja zadań z zakresu wychowania komunikacyjnego jest niezwykle ważnym działaniem profilaktycznym mającym przygotować naszego ucznia do świadomego i bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym.
 
Milena Lewandowska
"Cyberprzemoc"
 
W  dniu 18 października funkcjonariusz policji  spotkał się z uczniami klas IV-VII naszej szkoły, aby przeprowadzić pogadankę na temat zagrożeń wynikających z korzystania z Internetu.
Przedstawiciel policji uświadomili uczniom, jak korzystać bezpiecznie z plików dostępnych w sieci oraz jakie zagrożenia związane są z „cyberprzemocą”, która polega na prześladowaniu, zastraszaniu, nękaniu, wyśmiewaniu innych osób z wykorzystaniem technik informacyjnych i komunikacyjnych, takich jak: e-mail, fora dyskusyjne, blogi, sms-y, telefony komórkowe, strony internetowe.
Podczas prezentacji multimedialnej na temat omawianego zagadnienia młodzi ludzie dowiedzieli się, jakie niebezpieczeństwa i zagrożenia niesie ze sobą korzystanie z portali społecznościowych oraz kontaktowanie się w sieci z osobami nieznajomymi.
Poruszono także problemy związane z odpowiedzialnością karną nieletnich, dopalaczami i zażywaniem narkotyków przez młodych ludzi.
Pogadanka cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród uczniów. Młodzi słuchacze chętnie uczestniczyli w dyskusji, zadawali pytania oraz z uwagą wysłuchali prawnych aspektów w zakresie przestępstw internetowych.
 Bardzo dziękujemy panu Krzysztofowi za ciekawą lekcję.
Anna Kaźmierczak
Biegi przełajowe
 
17 października 2017r. na stadionie Osiedla Niepodległości w Sierpcu odbyły się Międzypowiatowe Indywidualne Biegi Przełajowe w ramach Międzypowiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej.
Naszą szkołę reprezentowała mała, ale jakże waleczna grupa 13 biegaczy. Byli to: Agnieszka Podwiązka, Julia Świątek, Kinga Wolińska, Kinga Pietrzak, Szymon Turkowski, Kacper Woroniecki, Julia Woroniecka, Kinga Kopyrska, Milena Urbańska, Maja Cybulska, Katarzyna Zwierzchowska, Michał Pietrzak, Oliwia Pietrzak.
Najlepsze miejsca i awans do finału wojewódzkiego wywalczyli: Julia Woroniecka, Kacper Woroniecki, Maja Cybulska.
Wielkie gratulacje dla całej drużyny, która wykazała się sportowym charakterem.  
Nauczyciel wych – fiz.: Izabela Tomaszewska
PIKNIK JESIENNY
 
W tradycji naszej szkoły zapisały się jesienne spotkania. W dniu 15 października odbył się piknik jesienny pod hasłem „ Z jesienią za pan brat”.  Na boisku szkolnym zebrały się dzieci ze swoimi rodzicami, babciami i dziadkami.
Jak zwykle u nas, atrakcji nie brakowało! Dzieciaki z radością odwiedzały dmuchaną zjeżdżalnię , wykonywały balonowe zwierzaki, ustawiały się w kolejce po watę cukrową i popcorn.  Odwiedzały warsztaty kreatywne, ceramiczne, mydlarsko- rzeźbiarskie, na których wytwarzały ciekawe, jesienne przedmioty. Dużym zainteresowaniem cieszyła się, jak zawsze, loteria fantowa. A wyobraźnia plastyczna i zdolności kulinarne naszych Mam nie miały sobie równych. Prezentacja jesiennych stoisk wypadła imponująco! 
Jednak prawdziwym hitem tego spotkania okazała się inscenizacja wiersza Juliana Tuwima pt. „Rzepka” w wykonaniu nauczycieli i pracowników szkoły. Okazało się, że wszyscy „aktorzy” są utalentowani wokalnie i tanecznie.
Nie obyło się bez jesiennej potańcówki. Młodsi i starsi razem bawili się przy wesołej muzyce.
Piknik był okazją do zintegrowania całej społeczności szkolnej i lokalnej. Był to wspaniały dzień , pełen słońca, radości i wspólnej zabawy.
"Jak widzisz swojego nauczyciela ?"

11 października 2017 roku w siedzibie Urzędu Gminy w Słupnie odbyło się wręczenie dyplomów, nagród oraz podziękowań za udział w konkursie plastycznym pt. „Jak widzisz swojego nauczyciela?”.
Laureatom konkursu nagrody i dyplomy wręczył Wójt Gminy Słupno – Marcin Zawadka.
Uczestnicy mieli za zadanie przygotować pracę plastyczną przedstawiającą wizerunek nauczyciela widziany ich oczami.
Wyrazy podziękowania dla wszystkich uczestników konkursu pt. „Jak widzisz swojego nauczyciela?”, a w szczególności gratulujemy – Oliwii Pietrzak, uczennicy klasy V Naszej Szkoły za zajęcie I miejsca w kategorii klas IV-VIII.
Jeszcze raz serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!
Wśród zwierząt
 
Dnia 04.10.2017 roku uczniowie klas I-III wybrali się na wycieczkę do Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt Leśnych w Miszewie Murowanym.

Dzień Patrona – 3.10.2017

 

Rok szkolny 2017/2018 jest w naszej szkole pierwszym, w którym w dniu 3 października, w dniu upadku Powstania Warszawskiego, obchodzimy Dzień Patrona. W tym roku uroczystości z tej okazji miały sromny charakter, ale cała nasza społeczność wzięła w nich udział. Wszyscy uczniowie i pracownicy przyszli tego dnia do szkoły w stroju „galowym”, aby podkreślić wagę uroczystości.

O godzinie 1200 na sali gimnastycznej odbył się uroczysty apel poświęcony pamięci Małych Powstańców. Dzieci uczące się w klasach IV-VII zaprezentowały wiersze oraz piosenki mające związek z wydarzeniami sprzed kilkudziesięciu lat. Najmłodsi mieli okazję poznać sylwetki niektórych małych powstańców, dowiedzieli się także jakie wartości kryją się w symboli Małego Powstańca. Uroczystość zakończyła się wystąpieniem pani dyrektor Agnieszki Domińskiej.

29 września 2017

VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia 


Bezpłatna akcja edukacyjna prowadzona w szkołach na całym świecie ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Patrole (mobilne patrole przepytujące napotkane osoby) przeprowadziły egzamin na terenie szkoły i w najbliższej okolicy. Osoby, które poprawnie odpowiedziały na wszystkie wylosowane zadania otrzymały odznakę eksperta tabliczki mnożenia. Rodzice mogli popisać się przed dziećmi doskonałą znajomością trudnych przypadków mnożenia. Klasa VII spisała się na medal!

 

Życzę miłej  i pożytecznej zabawy z tabliczką mnożenia!

                                                                                                   Koordynator

Aneta Antoszek

ZAKĄTEK ODKRYWCÓW

 

W dniu 26 września uczniowie klas I – III wzięli udział w warsztatach naukowych z biologii. Warsztaty te to wyjątkowy czas na poznanie świata w mikroskali. Dzieci odbyły fascynującą wyprawę do świata nauki, zamkniętego w komórkach roślinnych. Podróż do wnętrza rośliny odbyła dzięki wykładowi i eksperymentom Profesora oraz jego pomocników. Dzieci poznały mikroskop, samodzielnie przygotowały próbki do obserwacji oraz poznały różnicę między komórką roślinną i zwierzęcą. Na koniec, w nagrodę za pilną naukę, wszyscy adepci nauk biologicznych otrzymali nasionka do samodzielnej hodowli roślinnej.

Świętujemy DZIEŃ CHŁOPAKA

W słoneczny poranek 26 września uczniowie klas VI i VII wyjechali do Płocka. Dziewczęta zaplanowały atrakcje dla swoich kolegów w ADRENALINA PARK TRAMPOLIN.  Zabawa była SUUUPER! Po wysiłku fizycznym przeszliśmy do konsumpcji wyczekiwanej pizzy prosto z „WŁOSKIEGO ZAKĄTKA”. W rewanżu chłopcy zaprosili drogie koleżanki do kina na polski film przygodowy „TARAPATY”. Z pewnością był to dzień pełen wrażeń.

PANOWIE! WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO!

Koleżanki z klasy

Miejsce Pamięci Narodowej

W dniu 26 października uczniowie klas I - III naszej szkoły  wraz z nauczycielami odwiedzili Pomnik Dwudziestu Straconych w Słupnie. Dzieci  zapaliły znicze i minutą ciszy uczciły pamięć ofiar, którzy polegli za naszą ojczyznę. Była to bardzo ważna lekcja historii i patriotyzmu.

Wycieczka do Warszawy 21.09.2017

 

21 września 2017 roku klasa VII wzięła udział w wycieczce do powstającego w Warszawie przy ulicy Rakowieckiej 37 Muzeum Żołnierzy Wyklętych. Uczniowie zostali zaproszeni do udziału w tym wydarzeniu przez UG w Słupnie. Było to bardzo ważne doświadczenie w ich życiu. Młodzież miała okazję poznać jedną z najtrudniejszych kart naszej historii, jaką były losy żołnierzy AK, którzy po zakończeniu II wojny światowej nie złożyli broni, a za swoją działalność w byli prześladowani i mordowani przez władze PRL-u. Na własne oczy mieli okazję zobaczyć cele więzienne, w których przetrzymywani byli min. Rotmistrz Pilecki czy gen. August Fieldorf, PS. NIL.

Bez wątpienia wyjazd ten był nie tylko bardzo pouczający, ale także wyzwolił w nas wielkie emocje. Poznaliśmy bowiem ogrom tragedii Żołnierzy Wyklętych i ich heroizm.

 

 

Zamiast Kwiatka Niosę Pomoc

 
Pomagamy zwierzętom 
 
Przyłącz się do jesiennej zbiórki kasztanów i żołędzi. Zebrane przez nas dary lasu pomogą przetrwać  zimę dzikim zwierzętom.
Milena Lewandowska
Wycieczka do Przedsiębiorstwa Gospodarowania Odpadami w Kobiernikach
 
 
Zbiórka elektroodpadów to jedno z działań jakie podjęła nasza szkoła w ramach obchodów akcji ,,Sprzątanie świata 2017” . Serdecznie zapraszamy  dużych i małych EKOprzyjaciół do udziału w zbiórce.
Milena Lewandowska

Sprzątanie Świata

 
Jak co roku społeczność naszej szkoły wzięła udział w akcji ,,Sprzątanie świata-Polska 2017” organizowanej przez Fundację Nasza Ziemia.
 Zgodnie z zaleceniami organizatora akcji wybraliśmy kilka z pośród proponowanych działań i przystąpiliśmy do ich realizacji.
Wspólnie obejrzeliśmy filmy propagujące temat akcji: ,,Drugie życie butelki PETulki” i ,,Porządkowo”, później przygotowaliśmy plakaty związane z tegorocznym hasłem ,,Nie ma śmieci – są surowce” . Kolejnym punktem dnia była wycieczka do Zakładu Utylizacji Odpadów Komunalnych w Kobiernikach należącego do Przedsiębiorstwa Gospodarowania Odpadami  w Płocku. Dzięki życzliwości pracowników zakładu  uzyskaliśmy informacje o sposobach segregacji odpadów dostarczanych do instalacji oraz przeznaczeniu wysortowanych surowców. Miłą niespodzianką było spotkanie z sokolnikiem patrolującym teren zakładu wraz ze swoimi podopiecznymi.
Mam nadzieję, że ta wycieczka podniosła świadomość ekologiczna naszych uczniów i przyczyniła się do wzrostu zachowań proekologicznych w myśl hasła ,,Nie ma śmieci - są surowce”!
Milena Lewandowska
Nowy rok szkolny
 
W nowym roku szkolnym 2017/2018 uczniom, rodzicom, nauczycielom, pracownikom i przyjaciołom szkoły, życzę samych dobrych dni, sukcesów, wiele wytrwałości oraz spełnienia wszystkich zamierzeń i planów.

Agnieszka Domińska

Dyrektor szkoły:

mgr Agnieszka Domińska

 

Sekretarz szkoły:

Marta Rogoza
tel/fax: (024) 260 65 18
kom. 500610274
e-mail: spswiecieniec@op.pl

 

GODZINY PRZYJMOWANIA INTERESANTÓW

Poniedziałek 7.00 – 15.00
Wtorek 7.00 – 13.30
Środa 7.00 – 15.00
Czwartek 7.00 – 14.00
Piątek 7.00 – 15.00

Dane adresowe:

Szkoła Podstawowa im.Małego Powstańca w Święcieńcu

09-472 Słupno

Organ prowadzący:

Gmina Słupno ul. Miszewska 8a

09-472 Słupno

Organ sprawujący nadzór pedagogiczny:

Kuratorium Oświaty w Warszawie

z delegaturą w Płocku

 
 
 
Copyright ©2016 Szkoła Podstawowa im. Małego Powstańca w Święcieńcu, All Rights Reserved.