Warsztaty Kulinarne „OWOCOWY RAJ”
 
Dnia 23 marca 2019 roku odwiedzili naszą szkołę przyszli uczniowie klas pierwszych wraz z rodzicami. Celem spotkania było oswojenie dzieci ze szkołą i pokazanie, że nauka może być świetną zabawą i ciekawą przygodą. Tego dnia na najmłodszych czekało wiele atrakcji, nie zabrakło też zdrowych przekąsek. Dzieci dowiedziały się, jak jeść zdrowo i kolorowo. Z owoców układały przeróżne obrazki np. owieczki, sowy, pawie, a następnie z apetytem je zjadały. Przedszkolaki z pełnymi brzuszkami i w doskonałych humorach opuścili naszą szkołę. Czekamy na nich pierwszego września.
 
„Dobrze Cię widzieć”
 
13 marca 2019 r.
"Ideą kampanii jest zwiększenie świadomości społecznej związanej z zagrożeniami w ruchu drogowym i realne przeciwdziałanie wypadkom. Chodzi o wykształcenie - zwłaszcza u dzieci, których zdrowie i życie jest najważniejsze - właściwych sposobów zachowania się na drogach. Dzieci muszą być bezpieczne - gdy idą do szkoły, wracają z zajęć do domu, wychodzą z tramwaju lub autobusu, przechodzą przez skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną, jadą rowerem na wycieczkę. I w każdej innej sytuacji w ruchu drogowym. Bez względu na to, w jaki sposób dziecko porusza się po drodze - jako pieszy, rowerzysta czy pasażer - powinno być widoczne dla pozostałych uczestników ruchu. Stąd hasło akcji „Dobrze Cię widzieć” i ogromne przedsięwzięcie, jakim jest przekazanie kamizelek odblaskowych wszystkim uczniom szkół podstawowych w Polsce".
 
Zajęcia sportowe w Parku Trampolin HANGAR 646
 
W sobotę 9 marca 2019r. uczniowie klasy VII i VIII wyjechali na wycieczkę do Warszawy. Celem podróży różnymi środkami transportu (pociąg, tramwaj, metro) były zajęcia sportowe w  największym w Warszawie Centrum Rozrywki HANGAR 646. Super zabawa, świetne miejsce na rozrywkę i relax, było świetnie, co widać na załączonych zdjęciach!!!
 
 
 
 
Konkurs „TRZYMAJ FORMĘ!”
 
7 marca 2019 r. uczniowie klasy VIII wzięli udział w konkursie wiedzy o zdrowym stylu życia. „Trzymaj Formę!” to dodatkowa inicjatywa realizowana w ramach Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego - inicjatywy promującej zdrowy styl życia wśród młodzieży szkolnej o największym w Unii Europejskiej zasięgu. 
W roku szkolnym 2018/2019 realizowana jest już ósma edycja konkursu. Adresatami Konkursu są szkoły podstawowe (klasy VII i VIII) i gimnazjalne (klasy III) zlokalizowane na terenie wszystkich powiatów ze wszystkich województw w Polsce. 
DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU
 
13 lutego 2019 r.
W ramach DBI inicjujemy i propagujemy działania na rzecz bezpiecznego dostępu do zasobów internetowych dzieci i młodzieży. Promujemy bezpieczne i pozytywne korzystanie z internetu. Już niedługo uczniowie naszej szkoły zmierzą się z pułapkami "pajęczej sieci".
 
BEZPIECZNE FERIE
 
25 stycznia 2019 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w szkoleniu prowadzonym przez funkcjonariuszy Policji.
 
Lekcja W-F na lodowisku!

21 stycznia 2019 roku  klasa VI piątkowe popołudnie spędziła na sportowo.
 
 
BEZPIECZNE ŚWIĘTA
 
21 grudnia 2018 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w szkoleniu prowadzonym przez ratownika WOPR Płock.
 
W listopadzie 2018 r. nasi uczniowie wzięli udział w konkursie plastycznym „Piramida Zdrowia”. Celem konkursu było zapoznanie się z nową piramidą zdrowia oraz nabycie prawidłowych nawyków zdrowego żywienia. Jury postanowiło przyznać dwa równorzędne miejsca pierwsze. 
I miejsce - Kinga Kopyrska kl.VII i Milena Urbańska kl.VII
II miejsce - Katarzyna Zwierzchowska kl. VI
III miejsce – Julia Turkowska kl. IV
Serdecznie dziękujemy za udział konkursie oraz życzymy dalszych sukcesów! 
Konkurs został zorganizowany z inicjatywy p. Iwony Zalewskiej.
ZDROWY POSIŁEK NASTOLATEK
 
W naszej szkole rozpoczął się cykl zajęć kulinarnych. Pod czujnym okiem Pani Anny Kaźmierczak uczennice klasy VII i VIII poznają tajniki kuchni oraz zasady dobrych obyczajów przy stole. Podczas pierwszego spotkania dziewczęta  chętnie przygotowywały zdrowe i kolorowe przekąski. W miłej atmosferze uczestniczki zajęć delektowały się zdrowymi sałatkami. Kolejnym tematem poniedziałkowych spotkań była nauka przygotowywania deserów, warzywnych i owocowych koktajli. Wspólna degustacja to okazja do przekazania wiedzy z zakresu żywienia (dieta bogata pod względem energetycznym jak i odżywczym).
Brawo za aktywność i pomysłowość!
 
 
ŚNIADANIE DAJE MOC
 
8 listopada dzieci z klas I- III kolejny już raz wzięły udział w ogólnopolskiej akcji „Śniadanie daje moc”. Akcja miała na celu zwiększanie świadomości na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka. Tego dnia uczniowie przygotowywali zdrowe i kolorowe kanapki, które potem zajadali ze smakiem.
 
 
REGULAMIN KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO
„Moja rodzina na sportowo”
 
I. Organizatorzy
Szkolny Zespół ds. Promocji Zdrowia, koordynator Aneta Antoszek.
II. Uczestnicy
Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Małego Powstańca w Święcieńcu.
III. Cel konkursu
1. Uświadomienie korzyści płynących z aktywności ruchowej i jej pozytywnego wpływu na samopoczucie i zdrowie.
2. Prezentacja twórczości młodzieży w dziedzinie fotografii.
3. Rozpowszechnianie idei fotografowania, jako aktywnej formy spędzania wolnego czasu.
4. Rozwijanie kreatywności i twórczej wyobraźni uczniów.
IV. Zasady ogólne
1. Przedmiotem konkursu są prace fotograficzne wykonane samodzielnie.
2. Oddane prace należy opisać drukowanymi literami ( imię i nazwisko autora, klasa)
3. Prace nie będą zwracane.
V. Zasady szczegółowe
1. Przedmiotem konkursu są fotografie, których tematyka wiąże się z podanym tytułem.
2. Technika wykonania fotografii jest dowolna.
3. Każdy uczestnik konkursu dostarcza jedną fotografię o formacie 15 cm x 21cm.
6. Regulamin  konkursu  dostępny jest  na stronie internetowej szkoły - zakładka  Szkoła Promująca Zdrowie.
VI. Terminy
Prace należy przekazać do wychowawcy do dnia 31. 10. 2018r.
VII. Ogłoszenie wyników i nagrody
Oceny prac dokona jury, powołane przez Organizatora. Decyzje jury są ostateczne. Wyniki konkursu zostaną opublikowane na stronie szkoły oraz na jej profilu Facebook do 15 listopada   2018r.
Rajd Pieczonego Ziemniaka
 
28 września 2018 roku uczniowie klas VI - VIII ze Szkół Podstawowych w Słupnie  i Święcieńcu uczestniczyli w biwaku. Piesza wędrówka zakończona została ogniskiem. Nauczyciele wychowania fizycznego zorganizowali zawody sportowe na sali gimnastycznej.
Po kolacji rozpoczął się seans filmowy. Wszystkim bardzo podobała się taka forma spędzania czasu wolnego. 
 
Warsztaty  dietetyczno - ruchowe
 
2 października 2018 roku uczniowie klas I - III uczestniczyli w warsztatach dietetyczno - ruchowych. Zajęcia poprowadziła Pani Ewa Kępczyńska, której pięknie dziękujemy. Dzieciaki pod okiem Pani Ewy wykonywały cuda z wykorzystaniem owoców. Na koniec nastąpiła degustacja. Ale było pysznie...
 
 
 
 
„Porcja Pozytywnej Energii - Sałatka Pełna Zdrowia”
 
 Z przyjemnością informujemy, że uczennice klasy piątej: Maja Cybulska, Amelia Drajkowska i Oliwia Pietrzak wraz z rodzicami wzięli udział w konkursie kulinarnym. Zgodnie z regulaminem organizator do dnia 22 września 2018 roku opublikuje na stronie Serwisu listę Zwycięzców Konkursu oraz zawiadomi Zwycięzców pocztą elektroniczną na adres e-mail wskazany przez Uczestnika. Organizatorem Konkursu jest "ADAM-POL" Poleski Adam z siedzibą w Wyszkowie przy ul. Sybiraków 18 07-200 Wyszków.
Mamy nadzieję, że dobra zabawa zaowocuje super nagrodami.
 
          POWODZENIA!
 
 
 
 
 
 
ŚWIĘTO SPORTU
                30 maja 2018 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Gminnym Dniu Dziecka.  Na Orliku przy Szkole Podstawowej w Słupnie zorganizowano gry, zabawy i zawody sportowe.  Klasy IV – VII współzawodniczyli drużynowo z rówieśnikami ze szkół w Liszynie i Słupnie. Dzieci w dniu swojego święta rywalizowały w wielu konkurencjach, m.in. zgaduj-zgaduli, lekkoatletycznych, przeciąganiu liny, sprawny kelner, wprawny koszykarz, a nawet… sadzeniu ziemniaków. Każdy uczestnik czuł się odpowiedzialny za własną aktywność fizyczną i pamiętał o tzw. zdrowej rywalizacji.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
„GMINA SŁUPNO DBA  ZDROWIE”
 
                26 kwietnia 2018 roku podczas Kiermaszu Ogrodniczego, który odbył się przy Urzędzie Gminy Słupno, rozdano nagrody i upominki dla uczestników konkursów: „Eko Ogród”, „Gmina Słupno - Jesteś u siebie” oraz „Gmina Słupno dba o zdrowie”.
Miło nam zakomunikować, że w konkursie plastycznym na logo „Szkoły Promującej Zdrowie” Oliwia Pietrzak zdobyła II miejsce, a Iga i Maja Cybulskie wyróżnienie.
Gratulujemy!
 
II miejsce
 
 
 
 
Wyróżnienie
 
SPOTKANIE Z DIETETYKIEM
 
                6 marca 2018 roku  w naszej szkole odbyło się spotkanie rodziców z dietetykiem Panią  Agnieszką Kisielewską.  Zgromadzeni rodzice zadawali dużo pytań i byli bardzo wdzięczni dyrekcji szkoły za zorganizowanie spotkania.
 
 
 
„ODŻYWIAMY SIĘ ZDROWO I KOLOROWO”
 
W sobotę 17 marca 2018 w naszej szkole odbył się Dzień Otwarty dla sześciolatków i ich rodziców. Jedną z wielu atrakcji przygotowanych dla gości były warsztaty kulinarne. Dzieci obejrzały bajkę o zdrowym odżywianiu „Kubuś –Drugie śniadanie”. Pani pedagog zachęciła milusińskich do sporządzenia kolorowych kanapek dla mamy i taty.  Do degustacji przyłączyły się także uczennice z klasy V i VII oraz nauczyciele i Pani dyrektor.  Wszyscy zgromadzeni  przy owocowej herbatce skonsumowali zdrowe i kolorowe łódeczki, autka, sowy, owieczki itp.
 
SMACZNEGO!
 
 
 
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie plastycznym
na logo pod hasłem "Gmina Słupno dba o zdrowie".
Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych oraz ich rodzin i został objęty patronatem Wójta Gminy Słupno.
Uczestnicy konkursu wykonują prace plastyczne - propozycje na wspólne logo szkół Gminy Słupno, ubiegających się o certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie. 
 
            Poniżej przedstawiamy wszystkie prace naszych uczniów i czekamy na werdykt.
 
 
Serdecznie zapraszamy
uczniów klas I-V do wzięcia udziału w konkursie
„Porcja Pozytywnej Energii – Sałatka Pełna Zdrowia”.
Wszystkie informacje oraz regulamin podamy wkrótce.
 
Szkolny Zespół ds. Promocji Zdrowia
 
 
Pobierz pdf...
 
 
 
 

Szkoła Promująca Zdrowie                        

 
 
 

Dyrektor szkoły:

mgr Agnieszka Domińska

Sekretarz szkoły:

Marta Rogoza
tel/fax: (024) 260 65 18
kom. 500610274
e-mail: spswiecieniec@op.pl

GODZINY PRZYJMOWANIA INTERESANTÓW:


Pon-Pt. : 7.00 – 15.00
* w ostatnim roboczym dniu miesiąca:
     7.00 – 13.00

 

Dane adresowe:

Szkoła Podstawowa im.Małego Powstańca w Święcieńcu

09-472 Słupno

Organ prowadzący:

Gmina Słupno ul. Miszewska 8a

09-472 Słupno

Organ sprawujący nadzór pedagogiczny:

Kuratorium Oświaty w Warszawie

z delegaturą w Płocku

 
 
 
Copyright ©2016 Szkoła Podstawowa im. Małego Powstańca w Święcieńcu, All Rights Reserved.
 
Liczba odwiedzin: 11240