Rok 2018/2019

 
W MAŁYM CIELE WIELKI DUCH 

8 maja 2019r. drużyna sportowa z klas I - III naszej szkoły wzięła udział w XVII Powiatowym Turnieju Sportowym : W Małym Ciele Wielki Duch.
Równolegle w turnieju startowała drużyna dopingująca, której zadaniem było zagrzewanie naszych zawodników do rywalizacji. Zespół taneczny pod kierunkiem pana Jarosława Targaszewskiego zaprezentował taniec związany z tematyką turnieju. Cieszymy się bardzo, że w zawodach sportowych zdobyliśmy III miejsce, a w konkurencjach tanecznych zajęliśmy I miejsce!
Dziękujemy wszystkim drużynom za świetną zabawę, a nauczycielom i dyrekcji Szkoły Podstawowej w Nowym Miszewie gratulujemy przygotowania tej wspaniałej imprezy.
Dzień otwarty dla przyszłych pierwszoklasistów i ich rodziców

Dnia 23 marca 2019 roku odwiedzili naszą szkołę przyszli uczniowie klas pierwszych wraz z rodzicami. Celem spotkania było oswojenie dzieci ze szkołą i pokazanie, że nauka może być świetną zabawą i ciekawą przygodą.
W związku z tym, na najmłodszych w tym dniu czekało wiele atrakcji.
Dzieci wzięły udział w ciekawych zajęciach edukacyjnych , na których rozwiązywały matematyczne łamigłówki z wykorzystaniem tablicy interaktywnej oraz zabawach językowych. Bawiły się też w młodych naukowców i wykonywały doświadczenia chemiczne. Po intelektualnych zmaganiach mogły wykazać się ruchowo na sali gimnastycznej, gdzie czekał na nich wyczerpujący tor przeszkód.
Tego dnia nie zabrakło też zdrowych przekąsek. Dzieci dowiedziały się, jak jeść zdrowo i kolorowo. Z owoców układały przeróżne wzory np. owieczki, sowy, pawie, a następnie z apetytem je zjadały. Przez cały czas przedszkolakom towarzyszyły starsze koleżanki , które tańczyły, malowały buzie, płotły dziewczynkom warkoczyki oraz robiły zdjęcia w foto budce. 
Na pamiątkę spotkania w szkole dzieci otrzymały niespodzianki, które na pewno przydadzą się w I klasie. 
Przedszkolaki z wymalowanymi buźkami i w doskonałych humorach opuścili naszą szkołę. Czekamy na nich pierwszego września.
21 marca - I DZIEŃ WIOSNY
Wielki Bal - 28.02.2019r.
 
W Tłusty  Czwartek  28 lutego 2019 roku w naszej szkole odbył się bal karnawałowy. Tego dnia sala gimnastyczna  zamieniła się w salę  balową .Wystrój  sali wprowadził dzieci w radosny nastrój oraz zachęcił do radosnej zabawy. Wkrótce też na sali zrobiło się kolorowo od pojawiających  się postaci z różnych bajek. Były królewny, czarownice, wróżki,  Spider-man, Ninja,  a także spora grupa księżniczek. Dzieci świetnie się bawiły uczestnicząc w tańcach prowadzonych przez naszego gościa specjalnego- panią Paulinę.  Mimo chwilowego zmęczenia uśmiech nie znikał z twarzy uczniów. Po tańcach przyszedł czas na poczęstunek. Jak przystało w Tłusty Czwartek były smakowite pączki i napoje ufundowane przez naszą Radę Rodziców. Dalszą zabawę poprowadziły dwie cudowne myszki, których wesoły nastrój  zachęcił do dalszej  wspólnej zabawy i udziału w licznych konkursach. Była prezentacja strojów, wędrująca szczotka, Taniec z gwiazdami, MasteChef junior. Jury wybierało i nagradzało zwycięzców wspaniałymi nagrodami. Wszyscy bawili się wyśmienicie . Była fotobudka i malowanie twarzy oraz okazja do wykonania pamiątkowego zdjęcia wszystkich uczestników balu. Niestety wszystko co dobre, szybko się kończy.
Szkoda że następny bal karnawałowy dopiero za rok…
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie i poprowadzenie naszego balu! 
Święto Babci i Dziadka
 
         Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości.
24 stycznia 2019r. o godzinie 12.00, z tej okazji, odbyła się w naszej szkole wspaniała impreza. Zaproszeni goscie licznie przybyli, by wziąc udział w obchodach tego święta.
Dzieci z klas I-III, pod kierunkiem swoich wychowawców,  pięknie zaprezentowały się w programie artystycznym.Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goscie ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Oprócz wzruszających wierszy i piosenek, goście obejrzeli także pokazy taneczne w wykonaniu  swoich wnuczek i wnuczków. Uroczystość rozpoczęli polonezem z filmu „Pan Tadeusz”.W dalszej części dzieci wykonały taniec hiszpański „flamenco”
Wszyscy z dumą patrzyli na swoje wnuczęta, które włożyły wiele wysiłku w to, aby jak najlepiej wyrazić swoją miłość i szacunek.
Po występach artystycznych dzieci obdarowały swoich kochanych dziadków upominkami, przygotowanymi własnoręcznie. Były to piernikowe serduszka.
Dodatkową atrakcją tej uroczystości były warsztaty plastyczne prowadzone przez panie ze Stowarzyszenia „Kolorowe maki” z Blichowa. Pod kierunkiem pań, dzieci wspólnie z babciami i dziadkami tworzyły  prawdziwe cuda z materiałów plastycznych.
W przyjęciu gości pomogli rodzice, którzy przygotowali słodki poczęstunek.
Atmosfera tej uroczystości była wspaniała, podziękowaniom ze strony gości nie było końca.
Choinka szkolna 
 
Zgodnie z wieloletnią tradycją, w ostatnich dniach nauki przed feriami świątecznymi, w naszej szkole odbyła się uroczysta wigilia, w której udział wzięli nie tylko uczniowie i nauczyciele, ale także środowisko lokalne. W tym roku był to 20 grudnia. 
O godzinie 17 00 Pani dyrektor przywitała zebranych. Wśród gości znaleźli się min. Wójt gminy Słupno - Pan Marcin Zawadka i jego zastępczyni - Pani Agnieszka Ruclak oraz ksiądz proboszcz – Waldemar Obrębski. Po wystąpieniu Pani dyrektor wszyscy obejrzeli baśń pt. „Dziewczynka z zapałkami” w wykonaniu uczniów klasy VIII naszej szkoły. Aktorom towarzyszył chór, który śpiewał piękne bożonarodzeniowe kolędy. Po części artystycznej podzieliśmy się opłatkiem. Następne minuty upłynęły na wspólnym kolędowaniu. W końcu przyszedł czas na długo oczekiwanego przez dzieci gościa specjalnego – Św. Mikołaja. Przybył nieco spóźniony, ale za to z mnóstwem prezentów, które wręczył wszystkim grzecznym uczniom. Dzieci powitały Mikołaja bardzo radośnie, śpiewały i recytowały wiersze – wszystko po to, aby zasłużyć na słodką paczkę. 
Wizyta Mikołaja była ostatnim elementem tego niezwykłego wieczoru – pełnego wzruszeń oraz szczególnego przesłania, skierowanego do dzieci i dorosłych: w tych szczególnych dniach nie powinniśmy zapominać o innych, tych, którzy potrzebują naszej pomocy. To był naprawdę niezapomniany wieczór….
Andrzejkowa zabawa
 
Andrzejki to idealna chwila do zabawy tuż przed adwentem. Z tej okazji 29 listopada w Naszej Szkole odbyła się dyskoteka andrzejkowa. Jak tradycja nakazuje na imprezie andrzejkowej nie zabrakło oczywiście wróżb i zabaw. Muzyka wprowadziła biorących udział w imprezie w odpowiedni nastrój, dzięki czemu wszyscy świetnie się bawili. Mimo zmęczenia zabawą, uczniowie zakończyli dyskotekę w doskonałych humorach.
Konkursowe zmagania
 
W dniu 28 listopada 2018 r., w Szkole Podstawowej im. Ziemi Mazowieckiej w Liszynie, odbył się Konkurs Piosenki i Pieśni Patriotycznej. Celem spotkania była popularyzacja pieśni patriotycznych, przywrócenie pamięci polskich pieśni, a także wspieranie uzdolnionych wokalnie uczniów. Przegląd dotyczył repertuaru związanego z walką o niepodległość . Naszą szkołę reprezentowały: Iga Cybulska i Wiktoria Siekierska.
Wiktoria, która w kategorii solista zaśpiewała pieśń pt. „Dziś do Ciebie przyjść nie mogę”, wyśpiewała dla szkoły III miejsce. 
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i cieszymy się, że mogliśmy brać udział w kształtowaniu postaw patriotycznych. Marzena Łukaszewska
 
DLA NIEPODLEGŁEJ
 
9 listopada 2018 roku w naszej szkole odbył się uroczysty apel upamiętniający 100 rocznicę odzyskania niepodległości.
Ta piękna rocznica była okazją do spotkania się całej społeczności szkolnej: uczniów, nauczycieli, przedstawicieli rodziców, wszystkich pracowników szkoły. Była z nami także Pani Agnieszka Ruclak, Zastępca Wójta Gminy Słupno.
Uczniowie zaprezentowali montaż słono-muzyczny, w którym przypomnieli dramatyczne losy Polski i Polaków - 123 lata niewoli i bohaterską walkę o odzyskanie niepodległości.
Wszyscy śpiewaliśmy Rotę i oczywiście - Mazurek Dąbrowskiego.
Było poważnie, refleksyjnie,  wzruszająca, ale i wesoło....
Pani Agnieszka Domińska, Dyrektor Szkoły podkreśliła, że jest to radosne i niezwykle pozytywne święto dla wszystkich Polaków. Święto, dzięki któremu czujemy bliskość i jedność, święto, które potęguje  poczucie dumy narodowej...
A wspólne świętowanie zakończyło się skosztowaniem biało- czerwonego tortu - od Naszej Jubilatki
Sejm i Senat
 
„Wszyscy jesteśmy tak samo Polakami i naszym obowiązkiem jest pamięć o nich, a gdy zdecydują się na powrót do Polski, odpowiednio ich przyjąć”
Dzięki serdeczności pani Joanny Wilk-Yaridiz, uczniowie klasy VII wzięli udział w „Lekcji dla Rodaka”, która tym razem odbyła się w Senacie. Lekcja na temat Polaków mieszkających w Kazachstanie została przeprowadzona przez młodzież z Ukrainy, Mołdawii i Kazachstanu – potomków Polaków zesłanych na Wschód. Opowiadali m.in. o historii zesłania, panujących trudnych warunkach życia na terenach dzisiejszego Kazachstanu, z którymi musieli mierzyć się zesłańcy. Mówili także o dzisiejszym Kazachstanie, historii jego utworzenia po rozpadzie Związku Radzieckiego i geografii.
Marszałek Senatu Stanisław Karczewski zaapelował do młodzieży, aby pamiętała o rodakach, którzy nie ze swojej woli mieszkają na Wschodzie i o wydarzeniach, które do tego doprowadziły.
Wszystkich Świętych
 
Są dni pełne radości, szczęścia i uniesień. Ale są też inne – pełne zadumy i smutku. I taki jest listopadowy dzień, kiedy to idziemy na cmentarze, zapalamy znicze, wzdychamy, tęsknimy i… odchodzimy.
Święto Zmarłych to czas, kiedy odżywają wspomnienia o tych, którzy odeszli, o naszych najbliższych zmarłych. Pamiętamy o tych, którzy związani byli z naszą szkołą. W tym dniu zapalamy znicze pamięci na ich grobach – dowód naszej miłości, przyjaźni i dobrych wspomnień. Pomyślmy przez chwilę o tych, na których grobach nikt nie zapali lampki, nikt nie  odmówi modlitwy. Już od kilku lat uczniowie naszej szkoły odwiedzają takie groby, aby je uporządkować, a później zapalić znicze. Święto zmarłych to również pamięć o tych, którzy polegli w obronie ojczyzny, pamięć o samotnych żołnierskich grobach.  Koniecznie zapalmy tam światełko i przystańmy w zadumie.

 
Poznajemy kulturę i tradycje krajów anglosaskich
 
Samorząd Uczniowski zaprosił społeczność naszej szkoły do udziału w konkursie na najlepszy strój Halloween-owy, celem konkursu było zapoznanie uczniów z obyczajami krajów anglojęzycznych, a jednym z nich jest Halloween.
Uczniowie, chętnie wzięli udział w konkursie, a stroje były wykonane z precyzją i niesamowitą kreatywnością, zatem Jury miało ogromny problem z podjęciem decyzji, ostatecznie nagrodzono 3 osoby:
I miejsce- Maria Górna
II miejsce- Julia Grzybowska
III miejsce- Kinga Pietrzak
Wszyscy uczniowie zostali zagrodzeni dyplomami i słodyczami.
W ciągu całego dnia prowadzony był konkurs dotyczący znajomości tradycji Halloween, a dzieci na lekcji języka angielskiego miały okazję zrobić tradycyjna dynię Jack-o-lantern oraz brały udział w zabawie trick or treat.
Konkurs w Słupnie
Zabawa na całego!
 
Dzięki Stowarzyszeniu Gospodyń Wiejskich „Stokrotki” w Rębowie uczestniczyliśmy w bezpłatnej wystawie objazdowej pt. „Eksperymentuj” podróżującej „Naukobusem” z Centrum Nauki Kopernik.
Jest to mobilna wystawa z ponad dwudziestoma eksponatami, które można dotknąć i przetestować. Umożliwia dotarcie do uczniów ze wsi, miast i miasteczek. Poprzez łączenie nauki i zabawy dzieci przeprowadziły doświadczenia z zakresu fizyki, mogły poznać tajniki ludzkiego organizmu, a także wykorzystać matematykę w praktyce – a to wszystko pod okiem animatorów z warszawskiego Centrum Nauki Kopernik.
Z dala od szkolnej tablicy uczestnicy dowiedzieli się, jak powstaje film, na czym polega dowód na twierdzenie Pitagorasa, próbowali też oszukać swoje zmysły.
Jeszcze raz dziękujemy za zaproszenie.
W dniu 18 października 2018 r w Szkole Podstawowej im. Obrońców Ojczyzny w Nowym Miszewie odbył się II Festiwal Piosenki Żołnierskiej i Partyzanckiej. Celem spotkania była popularyzacja pieśni patriotycznej oraz pielęgnowanie pamięci o wydarzeniach historycznych, które miały ogromny wpływ na losy naszej ojczyzny. Przegląd piosenki podzielony był na 2 kategorie soliści i zespoły. W kategorii solista I miejsce wyśpiewała dla naszej szkoły Iga Cybulska z klasy IV, natomiast nasz Zespół Wokalny zajął I i III miejsce w kategorii zespoły wokalne. Gratulujemy także naszej uczennicy klasy VI Wiktorii Siekierskiej, która reprezentowała nas w kategorii solista. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i dołączamy się do rozwijania poczucia tożsamości i dumy narodowej.
Marzena Łukaszewska
Święto Edukacji
10  października naszą szkołę odwiedził obraz św. Stanisław Kostka. Uczniowie powitali śpiewem świętego, wzięli  udział w adoracji , obejrzeli prezentację oraz montaż słowno-muzyczny. Z pomocą druhów OSP Święcieniec uroczyście odprowadziliśmy obraz do kościoła. Tam pożegnaliśmy  świętego i przekazaliśmy wizerunek wraz z relikwiami  wspólnocie parafialnej.
SZKOLNY BIWAK
 
Noc z 5 na 6 pazdziernika byla dla uczniow klas I - V wyjatkowa , poniewaz spedzili ja ... w szkole razem ze swoimi wychowawcami . Po co uczniowie mieliby nocowac w szkole? Jak to po co? Bo to jest FAJNE miejsce. Byla gra terenowa pod haslem " Kocham Cie Polsko" , rozgrywki sportowe, seans filmowy,pizza. Nocnym pogaduchom i zartom nie bylo konca ... az zmorzyl nas sen.
Dzień Patrona 
 
Dokładnie 74 lata temu, 3 października 1944 roku upadło Powstanie Warszawskie. Dowódcy zrywu pozbawieni nadziei na pomoc sojuszników zdecydowali się poddać stolicę. Tym samym  po 63 dniach zakończyła się walka o wyzwolenie Warszawy, która miała zniknąć z powierzchni ziemi.
 Powstanie Warszawskie było to największym zrywem niepodległościowym Armii Krajowej i największą akcja zbrojną podziemia w Europie okupowanej przez Niemców.  
  Obok dorosłych do walki stanęły warszawskie dzieci. Chłopcy i dziewczęta w wieku 11-18 lat zgłaszali się do dowódców oddziałów powstańczych żądając wręcz, aby pozwolono im podjąć walkę ze znienawidzonym najeźdźcą. Część z nich była odpowiednio przeszkolona w harcerskich Szarych Szeregach lub konspiracyjnych podchorążówkach. Większość zdobywała doświadczenie w ulicznych walkach...
   Nasza Szkoła, obchodziła wczoraj swoje święto – Dzień Patrona poświęcony właśnie wszystkim  Małym Powstańcom.
Podczas uroczystego apelu dyrektor szkoły, Agnieszka Domińska przypomniała, że „Mały Powstaniec nie ma imienia ani nazwiska. To postać chłopca przytłoczonego ciężarem wojskowego stroju i obciążonego karabinem. 
Istotne jest, aby młodzi ludzie wiedzieli, że ich rówieśnicy z 1944 roku mieli takie same marzenia, pragnienia, ale w chwili zagrożenia wolności Ojczyzny nie zastanawiali się długo. Walczyli, abyśmy mogli żyć w wolnym kraju.”
Wspólnie z całą społecznością szkolną oraz  zaproszonymi gośćmi, panem wójtem – Marcinem Zawadką, księdzem proboszczem – Waldemarem Obrębskim, Radnymi Gminy Słupno, panią dyrektor CUW  - Agnieszką Biernat, uczniowie Szkoły Podstawowej im. Małego Powstańca zaprezentowali montaż słowno-muzyczny upamiętniający młodych bohaterów Warszawy...
  Eliza Rokicka
Wielkie sukcesy naszych sportowców
 
Radzanowo - 20.09.2018r.
Bezpieczni na drogach
 
26.09.2018r.  uczniowie wszystkich klas jak i przedszkolaki brały udział w spotkaniu z policjantami. Tematem spotkania było bezpieczeństwo w drodze do i ze szkoły
21 września to podwójne święto, obchodzimy 25-lecie działalności Fundacji Nasza Ziemia-organizatora akcji Sprzątanie świata-Polska i 50-lecie Orderu Uśmiechu.
Zapraszamy do fotorelacji
ZAPRASZAMY SPOŁECZNOŚĆ NASZEJ SZKOŁY
DO
PODJĘCIA WYZWAŃ W RAMACH JUBILEUSZOWEJ AKCJI SPRZĄTANIE ŚWIATA-POLSKA
POKAŻ, ŻE SEGREGUJESZ!
I POKAŻ JAK SEGREGUJESZ!
Cel: pokażmy, że jest nas wiele osób, które segregują odpady - i robią to właściwie. Dajmy dobry przykład!
Dla kogo: posiadacze kont na social mediach
Jak wziąć udział:
1. polub nasz profil www.facebook.com/naszaziemia
2. zamieść na swoim profilu zdjęcie lub filmik jak segregujesz odpady (w domu, w pracy, na wakacjach...  )
3. w opisie oznacz profi Fundacji Nasza Ziemia - dowiemy się wtedy, że już dołaczyłeś do wyzwania i "zaszerujemy" Twój post na naszej tablicy
4. w opisie zdjęcia dodaj także3 hasztagi: #AkcjaSegregacja#SprzątanieŚwiataPolska #rePETa
Dla autorów 25 najbardziej symaptycznych zdjęć będą nagrody-niespodzianki [koszulki i torby]  Subiektywnej oceny dokona Zarząd Fundacji Nasza Ziemia  
Jak największa liczba "lajków" pod Waszymi zdjęciami będzie cenną sugestią dla oceniających  
Kiedy: do końca września 2018
ZBIERAMY - SPRZĄTAMY - NIE ŚMIECIMY
Cel: zorganizowanie zbiórki niepotrzebnych telefonów komórkowych (w porozumieniu i ze wsparciem Fundacji Nasza Ziemia)
Dla kogo: przedszkola, szkoły, organizacje, firmy, urzędy
Sugerowany termin: najlepiej do końca września, ale jeśli to potrzebne lub korzystne - zbierajcie tak długo ile trzeba  
Informacji udziela nauczyciel przyrody.
JUBILEUSZ 20-LECIA AKCJI UCZCIJMY SADZĄC DRZEWA!
Zachęcamy wszystkich do sadzenia Jubileuszowych Drzew. Niech będzie ich jak najwięcej! Wspaniałych prezentów i dla Ziemi i dla ludzi!
Źródło: materiały Fundacji Nasza Ziemia
Krzysztof Piersa w naszej szkole!

Autor poradnika "Komputerowy Ćpun" oraz "Trener Marzeń". Jako pierwszy z graczy postanowił rozmawiać z rodzicami i młodzieżą na temat uzależnienia od gier komputerowych. Przemierza wzdłuż i wszerz rozmawiając i tłumacząc jak niezwykła i jednocześnie niebezpieczna potrafi być cyfrowa rozrywka.
Szczególni goście
 
Podnosimy nasze kompetencje językowe- goście z Republiki Południowej Afryki w naszej szkole.
W dniu 12 września 2018r., na zaproszenie p. Dyrektor, Agnieszki Domińskiej, szkołę odwiedziła Sevenna Jordan, studentka iberystyki z Durbanu, RPA.
Sevenna i jej mama spotkały się dziećmi i młodzieżą klas IV, V, VI, VII i VIII, była to dla nich świetna okazja, aby przećwiczyć znajomość języka angielskiego, gdyż angielski to język ojczysty w RPA.
Dzieci były bardzo zainteresowane jak wygląda życie w Afryce, po angielsku pytały o pogodę, dzikie zwierzęta, ulubioną muzykę i sport.
Wielkim zaskoczeniem była dla nich wiadomość, że całym rokiem jest gorąco, temperatura sięga powyżej 40C, a zaproszone panie nigdy nie widziały śniegu.
Z zaciekawieniem wysłuchały historii o dzikich zwierzętach, które mieszkają w parkach narodowych, tj. słonie, żyrafy, nosorożce, i o tym, iż małpki często wbiegają do domów i kradną jedzenie, a węże to zwierzęta domowe.
Durban, miasto, którym mieszka Sevenna jest położone nad Oceanem Indyjskim i jest jednym z największych w RPA, liczy 3,4 mln mieszkańców. Jest to miasto wysoko zurbanizowane, zatem było to kolejne zaskoczenie dla uczniów, że mieszkańcy Afryki mieszkają w pięknych domach, jeżdżą nowymi samochodami.
Jednak obok tego nowoczesnego Durbanu, jest też biedny świat, głównie ludności czarnoskórej, która mieszka w chatach zrobionych z gliny i słomy, a dzieci muszą chodzić do szkoły 30 kilometrów.
Było to pierwsze z cykl spotkań z kulturą, tradycją i religią krajów anglojęzycznych.
Uczymy się ratować 
 
8 września 2018r. to Światowy Dzień Pierwszej Pomocy! Ćwiczymy by nie bać się udzielania pomocy potrzebującym w nagłych wypadkach.
Narodowe Czytanie
 
W piątek 7 września  w Gminnej Bibliotece Publicznej w Słupnie  zorganizowano Narodowe Czytanie.  W roku obchodów stulecia odzyskania przez Polskę  Niepodległości lekturą jest „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego. Do wspólnego czytania zaproszeni zostali m.in. Wójt Gminy Słupno - Marcin Zawadka oraz Pani Dyrektor - Agnieszka Domińska.  Lekturze przysłuchiwali się uczniowie klas ósmych Szkoły Podstawowej w Święcieńcu i Słupnie, Radni i członkowie Klubu Seniora.
Rozpoczęcie roku szkolnego i ślubowanie klasy pierwszej
 
W poniedziałek 3 września w naszej szkole, jak we wszystkich szkołach w Polsce, odbyła się inauguracja nowego roku szkolnego. Uroczystość rozpoczęliśmy od wprowadzenia sztandaru szkolnego i hymnu państwowego. Następnie głos zabrała Pani Dyrektor, witając ciepłymi słowami po wakacyjnej przerwie wszystkich uczniów, rodziców, nauczycieli oraz pracowników szkoły . Powitała także gości: Zastępcę Wójta Gminy Słupno, Panią Agnieszkę Ruclak oraz proboszcza parafii Święcieniec, księdza Waldemara Obrębskiego. W tym roku po raz pierwszy, rozpoczęcie nauki odbyło się wraz ze ślubowaniem uczniów klasy pierwszej. Pierwszaki podnosząc prawe dłonie w kierunku sztandaru szkoły wypowiadały słowa przysięgi: My uczniowie klasy pierwszej ślubujemy: - godnie reprezentować naszą szkołę i dbać o jej dobre imię - kochać swoją Ojczyznę, szanować jej język i kulturę - rozwijać swoją wiedzę i umiejętności według posiadanych zdolności i możliwości - starać się żyć z innymi i dla innych Pasowanie na ucznia przez Panią Dyrektor było potwierdzeniem, iż uczniowie klasy I zostali przyjęci do braci uczniowskiej. Ukoronowaniem pasowania było wręczenie pamiątkowych dyplomów i upominków ufundowanych przez Radę Rodziców. Zadowoleni Pierwszoklasiści, jak i pozostali uczniowie, przyjęli życzenia na nowy rok szkolny od Pani Dyrektor i Zastępcy Wójta, Pani Agnieszki Ruclak. Na zakończenie, mali bohaterowie uroczystości i ich rodzice spędzili czas przy słodkim poczęstunku.

Dyrektor szkoły:

mgr Agnieszka Domińska

Sekretarz szkoły:

Marta Rogoza
tel/fax: (024) 260 65 18
kom. 500610274
e-mail: spswiecieniec@op.pl

GODZINY PRZYJMOWANIA INTERESANTÓW:


Pon-Pt. : 7.00 – 15.00
* w ostatnim roboczym dniu miesiąca:
     7.00 – 13.00

 

Dane adresowe:

Szkoła Podstawowa im.Małego Powstańca w Święcieńcu

09-472 Słupno

Organ prowadzący:

Gmina Słupno ul. Miszewska 8a

09-472 Słupno

Organ sprawujący nadzór pedagogiczny:

Kuratorium Oświaty w Warszawie

z delegaturą w Płocku

 
 
 
Copyright ©2016 Szkoła Podstawowa im. Małego Powstańca w Święcieńcu, All Rights Reserved.
 
Liczba odwiedzin: 11224