Międzyszkolny Konkurs Grafiki Komputerowej.
"Paint - pokaż, co potrafisz"

21 kwietnia 2017r. w Szkole Podstawowej im. Małego Powstańca w Święcieńcu odbyło się rozstrzygnięcie konkursu pod hasłem "Ziemia w zielonych okularach". Do udziału w konkursie zgłosiły się dzieci ze szkoły w Liszynie, Słupnie, Nowym Miszewie, Bodzanowie i Święcieńcu.
Spośród 58 prac nagrodzono po 3 prace z każdej grupy wiekowej, oraz przyznano 9 wyróżnień.
Wyniki:
Klasy I
1 miejsce - Adam Cyls - SP Święcieniec
2 miejsce - Piotr Owczarzak - ZPO w Nowym Miszewie
3 miejsce -Oliwia Grommunt - SP Słupno
Wyróżnienia : Zuzanna Ciarka - SP Słupno, Julia Łukasiewicz - ZPO w Nowym Miszewie.
Klasy II
I miejsce - Julia Wiktorowska - SP Liszyno
II miejsce Aleksandra Damaziak - SP Liszyno
III miejsce - Nikola Racińska - ZPO w Nowym Miszewie
Wyróżnienia: Oliwia Jóźwiak - ZPO w Nowym /miszewie, Marta Świrska - SP Liszyno, Szymon bojarski - SP Liszyno, Kacper Maciejewski - SP Liszyno, Błażej Wąsowski - SP Święcieniec, Iga Cybulska - SP Święcieniec.
Klasy III
I miejsce - Aniela Puławska - SP Bodzanów
II miejsce - Julia Szulc - ZPO w Nowym Miszewie
III miejsce Dominika Pietrzak - ZPO w Nowym Miszewie.
Komisja konkursowa:
Tomasz Siekierski - informatyk
Aneta Antoszek - matematyk, informatyk
Agnieszka Dominska - anglista
Elżbieta Maliszewska - edukacja wczesnoszkolna.
Prace są wspaniałe ! Wszystkim gratulujemy! Organizatorką konkursu była Pani Katarzyna Porębska - nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej.
WIOSNA, WIOSNA, WIOSNA ACH TO TY ...
 
              21 marca, jak co roku, powitaliśmy w naszej szkole wiosnę.

 Po odczytaniu listu od wiosny, wszystkie dzieci wraz z nauczycielami wyruszyły kolorowym korowodem ulicami najbliższych miejscowości. Po drodze śpiewały piosenki o wiośnie, wykrzykiwały wiosenne hasła,  wymachiwały wykonanymi wcześniej gaikami oraz Marzannami.

 Idąc korowodem, uczniowie robili duuużo hałasu grając na przygotowanych własnoręcznie instrumentach. Wzbudzali zainteresowanie mieszkańców, którzy wychodzili przed swoje posesje i pozdrawiali nas, machając i częstując pysznymi smakołykami. Co jakiś czas dzieci zatrzymywały się i wykonywały zadania konkursowe. Zaangażowane były całe klasy. Z wielkim zapałem wszyscy szukali ukrytych zadań, aktywnie je rozwiązywali i prezentowali swoją wiedzę przyrodniczą.

Po zabawach konkursowych i uroczystym przemarszu Marzanny - symbole zimy zostały spalone.

Następnie wszyscy ze smakiem zjedli przepyszne kiełbaski ufundowane przez Radę Rodziców , której pięknie dziękujemy.

Serdecznie dziękujemy również  Państwu  Lenie i Zbigniewowi Cybulskim oraz księdzu proboszczowi  parafii Święcieniec Waldemarowi Obrębskiemu za słodki poczęstunek podczas spaceru.

           Pogoda nam dopisała, więc dzień minął wesoło, przyjemnie i pysznie.


                                                                  Z wiosennym pozdrowieniem

                                                                        Elżbieta Maliszewska
Szóstoklasiści w Centrum Rozrywki

     17 marca piątkowe popołudnie klasa VI spędziła w LASER FUN - pierwszym w Płocku miejscu do gry w laserowy paintball. W specjalnym pomieszczeniu Laser Arenie,  sieć labiryntów i ogromne stalowe beczki wprowadzają graczy w klimat pełen przygód i niespodzianek. Nastrój podsyca specjalne oświetlenie, lampy UV, światła ledowe,  fluorescencyjne graffiti. Odpowiednio dobrana muzyka, efekty dźwiękowe i unoszący się tajemniczy dym sprawiają, że odczuwa się dreszczyk emocji.   Drugą atrakcją jest Laserowy Labirynt. Interaktywna gra składa się z zestawu laserów ustawionych w formie przeszkód. Rywalizacja z innymi polega na uzyskaniu jak najkrótszego czasu przejścia bez przerwania wiązki laserowej.

 Po wysiłku fizycznym udaliśmy się  na zasłużony posiłek w  Pizzerii Gusto Dominium oraz ERBIL KEBAB. Wszyscy świetnie się bawili.


SUPER wyjazd integracyjny.
Aneta Antoszek
POWIATOWY TURNIEJWIEDZY POŻARNICZEJ
 
W dniu 15 marca 2017r. uczeń klasy V Maciej Grabowicz zajął VI miejsce podczas Powiatowego Turnieju Wiedzy Pożarniczej w Płocku.
Jednocześnie gratulujemy Michałowi Włochowskiemu z Gimnazjum im. K.K. Baczyńskiego w Słupnie zajęcia II miejsca.
TANECZNY WEEKEND ...
 
W miniony weekend zespół taneczny HOPSY oraz grupa zajęć artystycznych podjęła trud treningowy. Dzięki wysiłkowi i mobilizacji dzieci, udało się opanować układy taneczne, na doskonalenie których ciągle brakowało czasu. Trzeba przyznać, że uczestnicy biwaku dali z siebie wszystko. Nie zabrakło czasu na zabawy sportowe i integracyjne, seanse filmowe w grupach dyskusyjnych oraz jak zawsze nocne rozrabianie. To był dobrze spędzony czas!
DZIEŃ KOBIET
MegaMisja

W trakcie cyfrowych potyczek z Psotnikiem zdobyliśmy kolejną nagrodę. Tym razem otrzymaliśmy zestaw gier i książek. Hura!
Dzień Bezpiecznego Internetu

Uczniowie klas I-III uczestniczyli w zajęciach profilaktycznych dotyczących bezpieczeństwa w sieci. Obchodzony w lutym Dzień Bezpiecznego Internetu był doskonałą okazją do wspólnych zmagań z niebezpieczeństwem czyhającym na naszych uczniów w wirtualnej pajęczynie.

Dzieci wspólnie z Pingwinkiem Rozumkiem rozwiązały quiz, poznały zasady bezpiecznego korzystania z Internetu i podpisały kontrakt ,,Bezpieczny w sieci”.

W trakcie zajęć wykorzystano materiały pochodzące z Programu edukacji cyfrowej Mega Misja oraz materiałów organizatora DBI w Polsce.

Zajęcia poprowadziła pani Milena Lewandowska.
Ostatki…

 Dajcie ludzie na ostatki nie mam ojca ani matki
Dajcie ludzie po dwa grosze na wesele Was zaproszę
Dajcie pączka na widelec no bo jutro już Popielec!
Gminny Turniej Wiedzy Pożarniczej.

 3 lutego 2017r. w naszej szkole odbył się Gminny Turniej Wiedzy Pożarniczej, w którym wzięło udział 8 uczniów szkół podstawowych i 4 uczniów gimnazjum. W kategorii szkół podstawowych I miejsce zajął uczeń klasy V Szkoły Podstawowej im. Małego Powstańca w Święcieńcu – Maciej Grabowicz. W kategorii gimnazjum I miejsce zajął uczeń klasy I Gimnazjum im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Słupnie – Michał Włochowski. Serdecznie gratulujemy!
Bezpieczeństwo przede wszystkim!

27 stycznia odwiedzili nas Strażacy z OSP Słupno. Wszyscy uczniowie przeszli „trening ratowniczy”, bo bezpieczeństwo, zdrowie i życie to najważniejsza rzez na świecie.

Szczególnym zainteresowaniem cieszył się sprzęt specjalistyczny taki jak: butle tlenowe, profesjonalne latarki i apteczka pierwszej pomocy.

Dziękujemy wszystkim strażakom, a w szczególności Druhowi Krzysztofowi Różalskiemu, który ciekawie opowiadał o pracy  strażaków oraz wskazał jak my możemy pomóc w sytuacji zagrożeń życia i zdrowia.

Tego dnia nastąpiło również podsumowanie akcji pod hasłem; „Misie Ratownisie”, której na terenie naszej gminy patronowali słupieńscy strażacy.
Karnawałowy Dzień Babci i Dziadka.

Tegoroczny Dzień Babci i Dziadka przebiegał w rytmie karnawałowych hitów. Po pięknym wstępie jakim był „polonez z sercem” ,dzieci złożyły taneczne i śpiewające życzenia swoim Babciom i Dziadkom. Nie zabrakło tańców, konkursów z nagrodami oraz miłych pogawędek przy herbacie i ciastku przygotowanym przez niezawodną Radę Rodziców. Niezwykłą popularnością cieszyła się karnawałowa FOTOBUDKA. Zdjęcia, które wykonano będą z całą pewnością wspaniałą pamiątką uroczystego, wielopokoleniowego spotkania.
 
Kochani Dziadkowie!

Dziękujemy za Wasz czas, miłość i troskę.
MegaMisja!

Z ogromną radością informujemy, że nasza megamisyjna grupa otrzymała kolejną nagrodę  w Programie edukacji cyfrowej Megamisja. Tym razem jest to tablet, który pomoże nam zmierzyć się z cyfrową przygodą. Z niecierpliwością oczekujemy kolejnego wyzwania!

Milena Lewandowska
Piramida Czytelnicza
 
W dniu 11 stycznia 2017r. odbyło się podsumowanie klasowych konkursów pięknego czytania oraz ogłoszenie wyników Piramidy Czytelniczej dla uczniów klas I-III.
Spotkanie rozpoczęło się prezentacją ciekawej książki przeczytanej w pierwszym semestrze.
Od 19 października  do 22 grudnia w bibliotece szkolnej można było śledzić wyniki Piramidy Czytelniczej. Akcja polegała na przeczytaniu w wyznaczonym czasie jak największej ilości stron książek. Najlepsza okazała się Wiktoria Siekierska z klasy III, która przeczytała 738 stron.

Komisja konkursowa przedstawiła wyniki konkursu pięknego czytanie, który odbył się w każdej klasie. Oto wyniki:

Klasa I – Maria Górna

Klasa II – Maja Bieniek i Aleksandra Podwiązka

Klasa III – Weronika Jarcińska

Najciekawiej o książce Pawła Beręsewicza pt. „Czy wojna jest dla dziewczyn?” opowiadał Dominik Kruk.

Wychowawczyni klasy II zapoznała dzieci z wynikami akcji ,,Drugie Zycie książki” Na zakończenie pani bibliotekarka przybliżyła dzieciom trwającą od kilku już lat kampanię społeczną Cała Polska Czyta Dzieciom, a zaproszony na nasze spotkanie gość pani Lidka z przedszkola ,,Niezapominajka”, przeniosła nas w baśniowy świat  Oleny, która kochała  złoto.

 
Z owsiakowym siema!

Jak co roku nasza szkoła aktywnie uczestniczyła w Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Wolontariusze: Iga Cybulska z mamą, Maja Cybulska, Julia Świątek, Natalia Dymek, Dawid Drożyński i Jakub Rogaś kwestowali w płockich galeriach handlowych.
W Słupnie, w Gimnazjum im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego nasi uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności taneczne i wokalne.
Serdecznie dziękujemy za pomoc wszystkim nauczycielom, którzy przyłączyli się do akcji.
Biała Szkoła
8-13 stycznia 2017

W pięknej, słonecznej, śnieżnej, chociaż mroźnej aurze przebiegała tegoroczna Biała Szkoła. Dzięki treningowi pod okiem Pana Grzegorza Gomułki (nauczyciela wychowania fizycznego w Gimnazjum im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Słupnie) wszyscy opanowali technikę jazdy na nartach. Trzeba przyznać, że niektórzy naprawdę "śmigają"!
Tegoroczny wyjazd to nie tylko nauka i doskonalenie jazdy na nartach. Uczestnicy wyjazdu mieli okazję zobaczyć Tatry z pięknej perspektywy Doliny Kościeliskiej. I mali i duzi bardzo sprawnie pokonali trasę zakończoną pyszną herbatą z sokiem i goździkami w schronisku. Miłym dodatkiem były wodne igraszki w zakopiańskim Aquaparku oraz nowiusieńkich Termach Chochołowskich.

Do zobaczenia za rok!

Więcej: www.bialaszkola.pl
CHOINKA SZKOLNA
 
21 GRUDNIA 2016r. ZGODNIE Z TRADYCJĄ SZKOŁY, WITALIŚMY NADCHODZĄCE ŚWIĘTA.
Nasze dzieciaki zaprezentowały cudowne przedstawienie. Pani Renata Adamkiewicz (w roli Archanioła) oraz Pani Milena Lewandowska (w roli Lucyfera) stworzyły wspaniałe kreacje aktorskie. Wysłuchaliśmy rodzinnych i klasowych prezentacji kolęd, które wzbudzały gromkie brawa publiczności. W klimat świąt przepięknym wykonaniem piosenek z przesłaniem wprowadził nas Pan Tomasz Zalewski oraz ksiądz proboszcz Waldemar Obrębski.
Jeszcze tylko walc angielski i już dzieciarnia powitała Św. Mikołaja, który jak zawsze przyniósł słodkie prezenty.
Było nam bardzo miło, że w tym szczególnym dniu był z nami Pan Sylwester Ziemkiewicz - Wójt Gminy Radzanowo, Pan Marcin Zawadka - Wójt Gminy Słupno, Pani Agnieszka Biernat - Dyrektor Gminnego Zespołu Oświaty w Słupnie oraz nasze koleżanki, które są już na zasłużonej emeryturze - Panie: Wanda Wronowska, Anna Czarkowska, Krystyna Siuta.
Przepięknie dziękuję Paniom: Anecie Antoszek, Agnieszce Domińskiej, Annie Kaźmierczak za przygotowanie całej uroczystości. Panu Tomaszowi Zalewskiemu za oprawę muzyczną i świetlną oraz klimatyczne granie i śpiewanie. Radzie Rodziców, która jak zawsze zadbała o zapach domowego ciasta i pomoc organizacyjną. Dziękuję wszystkim, którzy pomogli w organizacji choinki.
Szanowni Państwo!
Z całego serca życzę przepięknych świąt.

Izabela Tomaszewska
KONKURS NA WŁASNORĘCZNIE PRZYGOTOWANĄ BOMBKĘ PATRIOTYCZNĄ.

Prace zostały przygotowane na konkurs ogłoszony przez Szkołę Podstawową w Nowym Miszewie.
 
 Mikołaj

Daje dzieciom prezenty,
Ponieważ jest Święty.
Przychodzi do dzieci nocą,
Gdy na niebie gwiazdki migocą.
Dzieci grzecznie też czekają,
Ale rózgi od niego dostają.
Ma brodę siwą i wąs kręcony,
Gruby brzuszek i kubrak czerwony.
- Patryk Rutkowski 


„Zdrowie nastolatka”

1 grudnia 2016r. grupa taneczna HOPSY wzięła udział w podsumowaniu projektu „Zdrowie nastolatka”. Jego celem było kształtowanie zdrowego stylu życia poprzez właściwe zachowania, przyzwyczajenia i nawyki prozdrowotne. W ramach projektu odbywały się zajęcia zumby, zajęcia sportowo – rekreacyjne, warsztaty kulinarne oraz konkurs wiedzy o zdrowym stylu życia. Nasze uczennice wzięły udział w pokazie zumby pod okiem instruktorek fitness z „Akademii Ruchu”. Koordynatorką projektu była Pani Bogusława Chylińska prowadząca grupę wolontariatu przy GOPS w Słupnie. 

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSÓW
ZORGANIZOWANYCH PRZEZ SZKOŁĘ PODSTAWOWĄ 
im. abp. A.J. Nowowiejskiego
w SŁUPNIE

W konkursie literackim "Henryk Sienkiewicz pięknie zapisany" pierwsze miejsce zdobyła reprezentantka naszej szkoły  Maja Cybulska z klasy IV.

W konkursie fotograficznym "Jesienią ..." nagrody i wyróżnienia otrzymali:
DOMINIK KRUK - KLASA III - NAGRODA
OLIWIA PIETRZAK - KLASA IV - NAGRODA
MILENA URBAŃSKA - KLASA V - SPECJALNE WYRÓŻNIENIE
IGA CYBULSKA - KLASA II - SPECJALNE WYRÓŻNIENIE
MAJA BIENIEK - KLASA II - WYRÓŻNIENIE
MAJA CYBULSKA - KLASA IV - WYRÓŻNIENIE
NADIA KOWALSKA - KLASA II - WYRÓŻNIENIE
Z WIZYTĄ W „CHOTOMKU”

14 listopada 2016 roku uczniowie klas V i VI wzięli udział w zajęciach w Bibliotece dla dzieci im. Wandy Chotomskiej w Płocku. Na lekcji pt. „W kręgu wartości – patriotyzm w twórczości Henryka Sienkiewicza” przypomniano najważniejsze wydarzenia historyczne dotyczące odzyskania przez Polskę niepodległości oraz życiorys H. Sienkiewicza. Temat spotkania wynikał z faktu, że rok 2016, w którym przypada setna rocznica śmierci pisarza i 170 rocznica jego urodzin, Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustanowił Rokiem Henryka Sienkiewicza. Powieść „Quo Vadis”  została wybrana, jako lektura Narodowego Czytania.

Dzieci miały okazję dowiedzieć się, że Henryk Sienkiewicz uznawany był za pisarza tworzącego "ku pokrzepieniu serc". Polski laureat Nagrody Nobla  (1905) swoją twórczością budził ducha patriotyzmu w narodzie. 

Patriotyzm zdaniem uczniów - „celebrowanie świąt narodowych, uczciwa praca, kibicowanie polskiej drużynie, poczucie jedności z  Polakami, poszanowanie symboli narodowych...”

Wychowawcy 
II Harcerski Festiwal Filmowy o tematyce historycznej.
19. XI.2016r.

Uczniowie klasy VI (Agnieszka Podwiązka, Julia Świątek, Natalia Żaglewska, Natalia Dymek, Kinga Wolińska, Kinga Pietrzak, Dawid Drożyński) oraz Pani Małgorzata Lewandowska, Pani Izabela Tomaszewska i Pan Tomasz Siekierski przygotowali  film pt. „Pamięć jest naszym obowiązkiem”.  Jego ideą było pokazanie jak uczniowie naszej szkoły budują pamięć o swoim patronie oraz wartości, które utożsamia.

Film naszej szkoły zajął II miejsce z czego jesteśmy bardzo dumni.

Organizatorem Harcerskiego Festiwalu Filmów o tematyce historycznej są: 44 Drużyna Starszoharcerska „Sfora” z Blichowa, Zespól Szkół Ogólnokształcących w Blichowie, Hufiec ZHP „Mazowsze” Płock. Festiwal ma charakter otwarty i skierowany jest do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, harcerek, harcerzy ze wszystkich organizacji harcerskich powiatu płockiego. Jego celem jest popularyzacja harcerstwa i najnowszej historii  Polski, tworzenia materiałów filmowych.

Projekt został dofinansowany ze środków Programu „Działaj lokalnie IX” Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodka DL Fundacji FLZP „Młodzi Razem”  i powiatu płockiego. 
„Z pieśnią do wolnej Ojczyzny”

10 listopada 2016r. zespół wokalny HOPSY wziął udział w wieczornicy z okazji Święta Niepodległości zorganizowanej przez Szkołę Podstawową i Gimnazjum w Nowym Miszewie.

Głównym przesłaniem uroczystości była myśl, że „Narodowe Święto Niepodległości to dzień, który jednoczy wszystkich Polaków, przypominając wspólną przeszłość – zarówno tę chwalebną, jak i dramatyczną, łącząc w teraźniejszości  - i radosnej i pełnej problemów oraz dając nadzieję na godną i zgodną przyszłość”.

W pierwszej części uczniowie  szkół będących gospodarzami  uroczystości, zaprezentowali program słowno – muzyczny, w którym przekazali wartości symbolizujące Polskę i patriotyzm Polaków.

W części konkursowej wystąpili wykonawcy reprezentujący wszystkie pokolenia. Zgromadzeni goście mieli okazję do wysłuchania znanych pieśni oraz wspólnego śpiewu.

Zespół HOPSY zajął I miejsce w swojej kategorii wiekowej wykonując piosenkę pt. „Nie masz nad żołnierza dzielniejszego człeka”. Zespół został przygotowany przez Pana Tomasza Zalewskiego i Panią Izabelę Tomaszewską.

Dziękujemy również za pomoc organizacyjną Paniom: Milenie Lewandowskiej, Małgorzacie Lewandowskiej , Annie Lewandowskiej. 
Apel z okazji Święta Niepodległości

Dziś w całej Polsce brzmi Mazurek...
Dzisiaj radości kanonada!
Witamy wszyscy Niepodległość 
I Jedenasty Listopada...
Biegi przełajowe w Podgórzu

9 listopada 2016 reprezentacja 9 dziewcząt naszej szkoły wzięła udział w biegach przełajowych.
 Dziewczęta zespołowo zajęły 9 miejsce na 25 startujących szkół.

Reprezentowały nas:
Maja Cybulska - klasa IV
Katarzyna Zwierzchowska - klasa IV
Milena Urbańska - klasa V
Justyna Wolińska - klasa V
Julia Woroniecka - klasa V
Julia Świątek - klasa VI
Kinga Wolińska - klasa VI
Agnieszka Podwiązka - klasa VI
Najlepsze wyniki osiągnęła Maja Cybulska zajmując 6 miejsce w roczniku 2006 oraz Julia Woroniecka zajmując 8 miejsce w roczniku 2005.

WIELKIE GRATULACJE !
Dlaczego wzięliśmy udział w Dniu Śniadanie Daje Moc?
 
 
Wszystkim nam zależy, aby dzieci były zdrowe i miały energię do nauki i zabawy.  Codzienne śniadanie pomaga im dobrze zacząć dzień i daje równy start w szkolne obowiązki.

 
 
8 listopada, w Dniu Śniadanie Daje Moc, zorganizowaliśmy śniadanie w klasach I-III,  umożliwiliśmy dzieciom  wspólne przygotowanie i zjedzenie najważniejszego posiłku dnia. Dzieciaki miały frajdę nie tylko z dzielenia się z innymi, ale także spróbowania nowych smaków, dowiedziały się, co lubią na śniadanie inne dzieci i dlaczego właściwie śniadanie jest takie ważne.

Przykład, który może przemówić do wyobraźni dzieci? Samochód bez benzyny nie zabierze nas na wycieczkę, a uczeń bez śniadania nie będzie miał siły do zabawy i nauki. Jednemu i drugiemu potrzebne jest „paliwo”.
 
Pamiętamy…

Pośród cmentarzy
Cichych uliczek
Jak wierna pamięć -
Palą się znicze...
Ryszard Przymus "Znicze”
 
 
Co   roku uczniowie naszej szkoły w ostatnie dni października odwiedzają cmentarz   parafialny. W przededniu Wszystkich Świętych i Zaduszek  pamiętamy o Tych, którzy zostawili swój   znak w naszej pamięci.

Tym razem grupa uczniów z kl. IV i V pod   opieką pani Anny Kaźmierczak i pana Tomasza Siekierskiego porządkowała teren   przy jednym z najstarszych zabytkowych nagrobków znajdujących się na cmentarzu   - Hrabiego Dąmbskiego i tablicy   upamiętniającej zamordowanych w niemieckim obozie koncentracyjnym w  Mauthausen – Gusen: Witolda Tarnowskiego, Leonarda Lipko (nauczyciela) i Jana   Szewczykiewicza (kierownika szkoły w Święcieńcu). 
 
 
 
Lekcja demokracji…
Samorządy mają głos

Po raz kolejny w Szkole Podstawowej im. Małego Powstańca w Święcieńcu odbyły się wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego. W tym roku szkolnym do pracy na rzecz społeczności szkolnej zgłosiły się trzy uczennice klasy VI: Kinga Pietrzak, Julia Świątek i Kinga Wolińska. W trakcie kampanii wyborczej wszyscy uczniowie naszej szkoły zapoznali się z programami wyborczymi kandydatek i w sposób demokratyczny oddali swoje głosy.

Pokój pani pedagog pełniący rolę lokalu wyborczego od rana szturmowały zastępy młodych wyborców. Każdy z uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły mógł oddać swój głos.

W ten sposób, uczniowie naszej szkoły poznali zasady demokracji, wartości ważnej i cennej dla każdego z nas.

 Opiekun S.U.

Milena Lewandowska 
Indywidualne Biegi Przełajowe w Sierpcu.

26 października nasza malutka, bo tylko pięcioosobowa reprezentacja dziewcząt, wzięła udział w Indywidualnych Biegach Przełajowych w Sierpcu. Julia Woroniecka (rocznik 2005) zajęła VII miejsce (na 119 zawodniczek) i uzyskała awans do zawodów wojewódzkich. Gratulacje!

Nasza reprezentacja: Julia Woroniecka, Julia Światek, Kinga Wolińska, Kinga Kopyrska, Milena Urbańska. 
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ MEDIACJI

         24 października 2016 roku w Gimnazjum w Słupnie odbył się Dzień Mediacji współorganizowany przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej. Na początku spotkania przedstawiciele jednostek organizacyjnych wygłosili prelekcje: „Mediacje w postępowaniu sądowym” i „Rola mediatora w pracy Policji”. Uczniowie klas szóstych SP Święcieniec, SP Liszyno i SP Słupno oraz gimnazjaliści wzięli udział w warsztatach „Mediacja, jako forma rozwiązywania konfliktów”. Efekty mediacji zaprezentowane zostały w obecności zaproszonych radnych i mieszkańców Słupna.

         Miło spędziliśmy czas zajadając przygotowane kanapki. Spotkaliśmy starszych kolegów, absolwentów naszej szkoły.  Po warsztatach zgodnie doszliśmy do wniosku, że warto rozmawiać. Na szczęście nasza klasa porozumiewa się bez słów.

Szóstoklasiści 
"MegaMisja"
 
 
W tym roku uczniowie naszej szkoły biorą udział w MegaMisji. W każdy czwartek na świetlicy szkolnej pod opieką pani Mileny Lewandowskiej zgłębiają tajemnice edukacji cyfrowej. Przewodnikami w tajemniczej misji są Julka i Kuba, razem z nimi nasi uczniowie zdobywają kolejne kompetencje cyfrowe. Po każdym spotkaniu  otrzymują ,,odznaki” w albumie MegaMisji, nabywają nowe umiejętności, poszerzają swoją wiedzę i zdobywają nagrody.
Trzymam kciuki za powodzenie w MegaMisji!

 Milena Lewandowska 
 
 
 
ŚLUBOWANIE

Pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej im Małego powstańca w Święcieńcu są już pełnoprawnymi uczniami. 19 października  br. do grona społeczności szkolnej zostali przyjęci Amelia Bartosiak Adam Cyls Maria Górna, Julia Grzybowska, Seweryn Kopeć, Seweryn Lewandowski, Victoria Rudlicka
To był wyjątkowy dzień.

W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym, pierwszacy ślubowali być dobrymi uczniami i Polakami, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania pani dyrektor Izabela Tomaszewska dokonała symbolicznego pasowania na ucznia wypowiadając zdanie: „Pasuję Cię na ucznia  " dotykając ołówkiem, jak czarodziejską różdżką, ramion pierwszoklasistów.

Zanim jednak maluchy zostały przyjęte do grona społeczności szkolnej musiały przedstawić to, czego już się w szkole nauczyły. Gotowi, odświętnie ubrani i bardzo przejęci przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności. Zadaniem uczniów było m.in. zaśpiewanie piosenek, recytacja wierszy oraz udzielenie odpowiedzi na szereg bardzo ważnych pytań. Tą piękną uroczystość uświetnił nasz szkolny chór pod batutą pana Tomka Zalewskiego.

W tej wyjątkowej chwili pani Dyrektor pogratulowała dzieciom zaprezentowanych umiejętności . Następnie wychowawczyni rozdała uczniom pierwsze legitymacje szkolne i dyplomy. Natomiast rodzice podarowali  liczne niespodzianki: olbrzymie ołówki gumki i przepiękne „ kredkowe” bukiety. Niespodziankę swoim młodszym kolegom sprawili uczniowie klas III,  wręczając pierwszoklasistom własnoręcznie wykonane laurki. Następnie przyszedł czas na pamiątkowe zdjęcia z przybyłymi na uroczystość gośćmi, na życzenia, podziękowania, uściski.

Ślubowanie uczniów klas pierwszych to bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców, dziadków, bliskich. Pięknie zaśpiewane piosenki, z przejęciem wyrecytowane wiersze, wycisnęły niejedną łezkę z oczu bliskich. Ten dzień na długo pozostanie w pamięci nas wszystkich. 

wych. K. Porębska 
Dzień Chłopaka w klasie V

We wtorek, 27 września razem z całą klasą i naszą wychowawczynią Panią Agnieszką wybraliśmy się do Kina Helios w Płocku. Okazja była niebywała, wszak w ten sposób obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Pojechaliśmy tam autobusem komunikacji miejskiej, co sprawiło wszystkim wielką frajdę. W kinie było extra! Cała sala była wynajęta tylko dla nas. Film, na który się wybraliśmy nosił tytuł "Sekretne życie zwierzaków domowych". Razem z chłopakami myśleliśmy, że film nie będzie zbyt fajny, w końcu to dziewczyny go wybrały. Okazało się jednak, że wszystkim bardzo się spodobał i każdy z zaciekawieniem go oglądał. Film opowiadał przezabawne sytuacje o tym co robią pupile ludzi, gdy ich właścicieli nie ma w domu. Po miłych chwilach spędzonych w kinie, poszliśmy w jeszcze lepsze miejsce. Był to McDonald's. Gdy już napełniliśmy burczące po kinie brzuchy, poszliśmy na autobus powrotny. Wyjazd okazał się bardzo udany i każdy był z niego zadowolony. 

Mam nadzieję, że powtórzymy jeszcze taki wypad. Tym razem, w rewanżu może będzie to Dzień Kobiet? 

 Maciek Grabowicz Kl. V
"CO NAM JESIEŃ W DARZE NIESIE ?"

Zgodnie z tradycją społeczność szkolna powitała jesień.  Jak zawsze wyobraźnia plastyczna i zdolności kulinarne naszych Mam nie miały sobie równych.Prezentacja jesiennych stoisk wypadła imponująco! Nie zabrakło konkursów plastycznych i sportowych z darami jesieni w roli głównej. Była i jesienna potańcówka. Podziękowania za organizację imprezy kierujemy do Mam oraz Pani Katarzyny Porębskiej, Pani Elżbiety Maliszewskiej, Pani Ireny Goćkowskiej, Pani Anny Kaźmierczak.
WYCIECZKA Z CYKLU "ŚWIAT WOKÓŁ NAS"

Dzięki zaproszeniu firmy "Rolmarket" w Cieślach, uczniowie naszej szkoły mieli wspaniałą okazję do obejrzenia wystawy starych maszyn rolniczych. Gratulujemy pomysłu i dziękujemy za zaproszenie.
DZIEŃ CHŁOPAKA
W JESIENNYM NASTROJU

Klasa IV zorganizowała nietypowy Dzień Chłopaka. Dzieci zorganizowały biwak, którego gośćmi byli rodzice. W czasie jesiennej zabawy odbyły się zawody sportowe połączone z poszukiwaniem zaginionej dyni, zbieraniem i rzutami kartoflem. Nie zabrakło elementów kulinarnych, których efektem były przepyszne samodzielnie wykonane babeczki. Uczniowie przeprowadzili również nocne rozmowy z żabami, oraz z nocnymi duchami. Nocą nikt się nie wyspał, ale to podobno dowód na to, że wszyscy dobrze się bawili.

Nocny Duszek 
DZIEŃ KULTURALNY…

30 października był dniem wydarzeń kulturalnych. Uczniowie klas starszych uczestniczyli w koncercie Płockiej Orkiestry Symfonicznej i wysłuchali największych przebojów Nat king Cole’a. Możemy się pochwalić, że już drugi rok nasze dzieci raz w miesiącu spotykają się z muzyka klasyczną, stając się wyrobioną artystycznie publicznością. Wiele lat temu opiekunem akcji był Pan Janusz Słabkowski. Cieszymy się, że Pn Tomasz Zalewski (również nauczyciel muzyki) kontynuuje Jego idę.

Nie zapomnieliśmy o maluchach, które wzięły udział w spektaklu pt. „Piękna i bestia”, a to przecież bajka, która może wiele nauczyć. 
UROCZYSTOŚĆ NADANIA SZTANDARU SZKOLE PODSTAWOWEJ
IM. ZIEMI MAZOWIECKIEJ W LISZYNIE

W dniu 19 września 2016 roku Poczet Sztandarowy Szkoły Podstawowej im. Małego Powstańca w Święcieńcu wziął udział w uroczystości Nadania Sztandaru Szkole Podstawowej im. Ziemi Mazowieckiej w Liszynie.
Jesteśmy zaszczyceni, że mogliśmy być świadkami tak ważnego wydarzenia w życiu liszyńskiej społeczności.
SPRZĄTANIE ŚWIATA

"PODAJ dalej... drugie życie odpadów" - pod takim hasłem przebiegało tegoroczne SPRZĄTANIE ŚWIATA.
Cała społeczność szkolna pod kierunkiem Pani Agnieszki Domińskiej i Pani Mileny Lewandowskiej przy wsparciu niezastąpionej kadry pedagogicznej podejmowała ekologiczne wyzwania. Były zatem konkursy z nagrodami przywiezione "tajemniczym tirem", multimedialna lekcja Ekobohatera, zbiórka odpadów w terenie.
Najciekawsze jednak okazało się "dawanie drugiego życia odpadom". No cóż, był czas i na przyjemności - słodkości, bo to już tradycja tej szkoły. Muszę przyznać, że cała impreza była kreatywna, profesjonalna, potrzebna i radosna!

PODPISANO: Ekoprzyjaciel
GMINNE ŚWIĘTO SPORTU
 
14 września 2016r. uczniowie gminnych podstawówek spotkali się na ORLIKU LEKKOATLETYCZNYM w Słupnie, aby rywalizować w czwórboju lekkoatletycznym o PUCHAR WÓJTA Gminy SŁUPNO. Szczególnie dumni jesteśmy z reprezentacji naszych dziewcząt, które zajęły I miejsce. W klasyfikacji ogólnej nasza szkoła zajęła miejsce drugie.

Bardzo dziękujemy organizatorom, a w szczególności Panu Łukaszowi Cieślakowi nauczycielowi wychowania fizycznego Szkoły Podstawowej w Słupnie za sprawny przebieg zawodów.

Naszą szkołę reprezentowali:

1.Agnieszka Podwiązka
2.Julia Woroniecka
3.Kinga Wolińska
4.Kinga Pietrzak
5.Maja Cybulska
6.Julia Światek
7.Michał Pietrzak
8.Kacper Lewandowski
9.Kacper Woroniecki
10.Szymon Turkowski
UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017
…no i wystartowaliśmy!

W piękny wrześniowy dzień Pani Dyrektor życzyła nam szóstek i piątek, ale jednocześnie przekonywała, że ogromną rolę w życiu odgrywa pasja w działaniu i spełnianie marzeń. Mówiła, aby w dniu rocznicy wybuchu II Wojny Światowej pamiętać, że nauka to obowiązek, ale przede wszystkim ogromny przywilej wolnego Narodu i Państwa.

Po przywitaniu z nauczycielami wszyscy postanowili skorzystać z ostatnich promieni wrześniowego słońca.

Sekretarz szkoły:

Marta Rogoza
tel/fax: (024) 260 65 18
kom. 500610274
e-mail: spswiecieniec@op.pl

 

GODZINY PRZYJMOWANIA INTERESANTÓW

Poniedziałek 7.00 – 15.00
Wtorek 7.00 – 13.30
Środa 7.00 – 15.00
Czwartek 7.00 – 14.00
Piątek 7.00 – 15.00

Dane adresowe:

Szkoła Podstawowa im.Małego Powstańca w Święcieńcu 09-472 Słupno

Organ prowadzący:

Gmina Słupno ul. Miszewska 8a 09-472 Słupno

Organ sprawujący nadzór pedagogiczny:

Kuratorium Oświaty w Warszawie z delegaturą w Płocku

 
 
 
Copyright ©2016 Szkoła Podstawowa im. Małego Powstańca w Święcieńcu, All Rights Reserved.