Konkurs ortograficzny

Konkurs ortograficzny pod honorowym patronatem pana Wójta Gminy Słupno Marcina Zawadki.

Międzyszkolny Konkurs ortograficzny

„ MISTRZ ORTOGRAFII 2024”

28 maja 2024r. o godzinie 9.00 w naszej szkole do zmagań ortograficznych stanęli uczniowie klas trzecich z następujących szkół:

Szkoła Podstawowa im. Ziemi Mazowieckiej w Liszynie

Szkoła Podstawowa im. abp. A. J. Nowowiejskiego w Słupnie

Szkoła Podstawowa im. Armii Krajowej w Blichowie

Szkoła Podstawowa im. Małego Powstańca w Święcieńcu

Szkoła Podstawowa im. kpr F.I Grabowskiego w Bodzanowie.

O tytuł „MISTRZA ORTOGRAFII” walczyło 13 uczniów. Zadania konkursowe składały się z dwóch części. Pierwsza to pisanie ze słuchu ( dyktando), druga rozwiązywanie zadań testowych.

Nie było łatwo, ale wszyscy poradzili sobie znakomicie. Uczniowie udowodnili, że zasady ortograficzne nie są wcale takie trudne. Różnice między dziećmi były bardzo niewielkie.

Oto wyniki:

I miejsce – Oliwia – Szkoła Podstawowa im. Armii Krajowej w Blichowie

II miejsce – Zofia –– Szkoła Podstawowa im. abp. A. J. Nowowiejskiego w Słupnie

III miejsce – Kinga – Szkoła Podstawowa im. Armii Krajowej w Blichowie

Pozostali uczniowie otrzymali wyróżnienia i nagrody ufundowane przez wójta Gminy Słupno.

Zwycięzcom i ich nauczycielom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.