„Świat metali”

„Świat metali” – lekcja techniki inaczej.

W dniu dzisiejszym uczniowie klasy 5 wzięli udział w wyjątkowej lekcji techniki.

Odwiedziliśmy pobliski zakład produkujący maszyny rolnicze – Agristal. Poznaliśmy cały proces powstawania maszyn, począwszy od procesu projektowania aż po gotowy produkt. Wszyscy byli bardzo zainteresowani czynnościami związanymi z produkcją, wśród których wyróżnia się:

– projektowanie,

– wycinanie,

– spawanie

– malowanie elementów maszyn.

Każdy z nas mógł się sprawdzić i zbudować swój „wisiorek” z metalu w oparciu o rysunek techniczny.

Na zakończenie otrzymaliśmy zestaw firmowych gadżetów .

Dziękujemy bardzo Panu Patrykowi Jędrzejewskiemu- właścicielowi zakładu za możliwość wizyty w zakładzie, Pani Ilonie Sadowskiej za inicjatywę i organizację lekcji oraz Panu Piotrowi Kopyrskiemu za oprowadzenie po zakładzie i zaprezentowanie poszczególnych stanowisk.

Było super